Peníze a ceny

Platí se zde guayanským dolarem. V Guyaně můžete vybrat hotovost z bank Scotiabank, které jako jediné akceptují zahraniční platební karty pro výběr. Směnárny najdete pouze v bankách ve větších městech. Banky mají otevřeno pondělí – čtvrtek od 8:30 do 14:30 a pak ještě v pátek od 15 do 17 hod.

Na některých místech se akceptují platební karty společností Visa, MasterCard, American Express, obvykle s příplatkem 5-7% za platbu kartou. Karty akceptují ale převážně pouze ve větších hotelech a dražších restauracích. Ani na benzínových stanicích a v supermarketech se karty neakceptují.
Jednoduché ubytování lze najít od 20 usd/osobu i se snídaní. Hotely vyšších kategorií se pohybují od 60 usd za osobu a noc. Jídlo v levnějších restauracích se pohybuje od 5 usd za osobu a večeře v luxusnější restauraci stojí okolo 30 usd za osobu.
Například 0,5l točeného piva v restauraci vás vyjde okolo 2 dolarů, v supermarketu stojí lahvové pivo okolo 1 usd.
Voda v restauraci 0,3l se prodává přibližně za 0,80 usd a v supermarketu 1,5l vodu zakoupíte za 1,30 usd. Taxi z letiště do Georgetownu stojí okolo 25 USD za jednu cestu. Autobusem se lze do hlavního města dostat za 1 USD.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Irena Andrlová z CK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: