Lidé, zvyky, náboženství

Většina Dominikánů je přátelská, otevřená a vstřícná k  cizincům, ochotná vždy pomoci. Lidé jsou hrdí na svou zemi, snaží se ukázat že DR není zaostalá rozvojová země. Je nutné zahájit rozhovor pozdravem a úsměvem.

Ženy se stále více prosazují a jejich práva se pomalu vyrovnávají mužům, avšak rozdělení tradičních mužských a ženských rolí přetrvává. Je zde přítomno mnoho etnických skupin, navzdory tomu se dominikáni považují raději za jeden celek než za více skupin. Pravda je ale, že vlivnější lidé mají světlejší pleť. Haiťané, kteří sem utíkají z vedlejšího státu mají pleť tmavší a jsou často považováni za hrubiáni a násilníky.

Rodina je pro Dominikány základ. Očekává se, že děti až vyrostou se postarají o své rodiče. Proto také celá rodina žije v blízkosti. Děti, kteří odejdou do USA, nebo Evropy za studiem, či za prací posílají rodičům většinu svých vydělaných peněz.

Dominikáni milují hudbu tanec a party všeho druhu. Hudba je slyšet téměř všude a neustále je vidět někde někoho tančit, či zpívat. Typickou místní hudbou je merengue a reggeeton.[cut]

Tématem hovoru číslo jedna je kurz pesa k US dolaru a politika. Z politiky se stal téměř druh zábavy, voličská účast dosahuje až 80%. Dalším velmi často diskutovaným tématem je baseballová liga, její hráči a kohoutí zápasy.

Ačkoliv sami nemají přebytek peněz jsou dominikáni vždy vzorně upravení, nosí vždy čisté oblečení a nemohou pochopit, proč turisté, o kterých vědí, že mají daleko více peněz než oni sami, leckdy chodí v otrhaném oblečení. Ženy v natáčkách je možné potkat téměř všude – v autobuse, jako obsluhu v kavárně, v obchodě…[/cut]

Dominikáni se nejraději ze všeho baví a důvod k oslavám je mnoho: karneval, začátek baseballové ligy, léto, začátek školního roku… Největším svátkem však zůstává Semana Santa- týden okolo Velikonoc.

Dominikánská republika je katolická země, avšak v praxi do kostela moc lidí nechodí. Poukazuje na to i velmi liberální přístup k sexu. Římští katolíci představují 95% populace, přítomni jsou protestanti, ale i vyznavači voo-doo (většinou přistěhovalci z Haiti).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: