HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

3. 5. Země bude sama testovat cestující na letištích a hraničních přechodech, a to namátkově dechovými testy. U všech cestujících také proběhne kontrola teploty. Jedinou povinností je vyplnit zdravotní formulář: eTicket (migracion.gob.do)

14. 4. Země nevyžaduje negativní test. Pouze vyplnění formuláře.

  • Platí zákaz vycházení od pondělí do pátku v hodinách od 17:00 do 05:00 a v sobotu, neděli a ve svátky již od poledne do 05:00 ráno.
  • Na veřejných místech je povinné nosit roušku.
  • Bary, noční kluby, tělocvičny jsou zavřené. Konání veřejných kulturních, uměleckých a sportovních akcí je zakázáno.
  • Restaurace mohou prodávat jídlo pouze s sebou.
  • Parky mohou být využívány jen ke sportovním účelům a ne ke shlukování osob.

7. 4. Všichni zahraniční i dominikánští cestující, kteří vstupují na půdu Dominikánské republiky nebo ji opouštějí komerčními lety, vyplnit elektronický formulář pro vstup a výstup, který propojuje formuláře čestného prohlášení o zdraví cestujícího, celního prohlášení a mezinárodní kartu nástupu na palubu a výstupu. Mezi 29. listopadem 2020 a 30. dubnem 2021 přijímají dominikánské úřady pro vstup do země oba typy formulářů: současnou papírovou a novou prostřednictvím digitálního systému. Od 1. května 2021 bude používání elektronických formulářů povinné. Formulář je v angličtině, španělštině, francouzštině, italštině, němčině, portugalštině a ruštině a naleznete ho na tomto odkazu. Cestující vyplní dva formuláře – jeden pro příjezd a druhý pro odjezd. Systém tak vygeneruje dva QR kódy.

Dominikánská letiště mají přístup na internet zdarma, takže cestující, kteří před příletem do země formulář nevyplnili, mohou tak učinit po přistání. Abyste ušetřili čas během příjezdu, doporučujeme vyplnit formulář 72 hodin před cestou, vytisknout nebo pořídit snímek obrazovky s QR kódem a mít jej po ruce až do příjezdu, kde bude naskenován celní kontrolou. QR kód nebude při odletu naskenován, ale je to potvrzení, že formulář byl vyplněn správně. Pokud cestující potřebují provést nějaké změny ve formuláři, budou muset vyplnit nový formulář. Více na stránkách Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.

13. 1. Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů.

4.1.2021 Je stále možné vstoupit bez testu pouze s vyplněným formulářem, v zemi je nicméně omezeno vycházení a veřejný život (jsou zavřené bary, restaurace…).

30.11.2020 Pro vstup do země je nutné vyplnit formulář, který generuje QR kód, nutný při vstupu.

15.11.2020 Cestovat do Dominikánské republiky je jednoduché. Nemusíte mít ani test. Po příletu je všem měřena teplota a všichni s příznaky musí podstoupit test (nikoliv stěrem, ale nenáročnou dechovou metodou).
Více informací na https://www.godominicanrepublic.com/newsroom/coronavirus/

Při dodržování pár základních pravidel je Dominikánská Republika celkem bezpečná země. Resorty jsou 24h denně hlídané ostrahou, aby do nich neměli přístup místní obyvatelé. Stejně tak pláže těchto resortů jsou převážně soukromé.

Mimo resorty je potřeba dbát jisté opatrnosti. Ve městech a hlavně po setmění se můžete stát středem zájmů drobných kapsářů. V noci není dobré chodit do odlehlých čtvrtí. Pasy a jiné doklady je lepší nechat zamčené v hotelovém trezoru a mít u sebe pouze kopie dokladů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: