HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13. 1. Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů.

4.1.2021 Je stále možné vstoupit bez testu pouze s vyplněným formulářem, v zemi je nicméně omezeno vycházení a veřejný život (jsou zavřené bary, restaurace…).

30.11.2020 Pro vstup do země je nutné vyplnit formulář, který generuje QR kód, nutný při vstupu.

15.11.2020 Cestovat do Dominikánské republiky je jednoduché. Nemusíte mít ani test. Po příletu je všem měřena teplota a všichni s příznaky musí podstoupit test (nikoliv stěrem, ale nenáročnou dechovou metodou).
Více informací na https://www.godominicanrepublic.com/newsroom/coronavirus/

Při dodržování pár základních pravidel je Dominikánská Republika celkem bezpečná země. Resorty jsou 24h denně hlídané ostrahou, aby do nich neměli přístup místní obyvatelé. Stejně tak pláže těchto resortů jsou převážně soukromé.

Mimo resorty je potřeba dbát jisté opatrnosti. Ve městech a hlavně po setmění se můžete stát středem zájmů drobných kapsářů. V noci není dobré chodit do odlehlých čtvrtí. Pasy a jiné doklady je lepší nechat zamčené v hotelovém trezoru a mít u sebe pouze kopie dokladů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: