Peníze a ceny

V Chile se platí Chilskými pesos (CLP). (kurz 4/2015 cca 40 Kč za 1000 CLP). Nejjednodušší a často i nejlevnější je Pesos vybírat z bankomatů. Kurz a poplatek za výběr závisí na vaší české bance, výjimečně k výběru po předchozím upozornění připočte až 3000 CLP i chilská banka. Pokud se Vám z prvního bankomatunepodaří vybrat, nepropadejte panice a zkuste další, příp. snížit vybíranou částku. Většina bankomatů vydá maximálně 200.000 CLP.

Směnárny najdete ve větších městech a na turistických místech.

Chile překvapí vysokými cenami, obzvláště pokud předtím cestujete v zemích jako např. Peru. Jakmile se ovšem v zemi trochu zorientujete, zjistíte, že se i v Chile dá cestovat s nízkým rozpočtem.

Běžná cena za pokoj v hotelu začíná v přepočtu od 800 Kč. Chcete-li ušetřit, nabízí se prakticky v celém Chile možnost ubytování ve sdílených pokojích (dormitorios) v hostelech – zde zaplatíte za postel od 240 Kč. Hostely jsou většinou vybaveny kuchyňkou. V národních parcích většinou existuje možnost kempování, často placená.

Velmi levné jsou v Chile autobusy. Za tisíci kilometrový noční přejezd komfortním autobusem zaplatíte od 500 Kč. Mimo hlavní sezónu (hlavní sezóna: listopad-březen) se ceny dále snižují.

Jídlo v restauracích je drahé, ale restaurace přes den nabízejí také obědové menu za ceny od 120 Kč. V supermarketch je velmi široká nabídka cenově dostupných potravin a samozřejmě také chilských vín. Drahou balenou vodu není třeba kupovat – voda z kohoutku je v Chile téměř všude pitná.

S aktualizací online průvodce pomohl Honza Brotánek – www.dojizniameriky.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: