Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Hamilton s botanickou zahradou Victoria Park, nejvyšší bod země Town Hill, národní muzeum a delfinárium v přístavu King’s Port, historické centrum a nedokončený klášter v St. George.

Cestopisy z Bermud

Bermudy leží v severním Atlantickém oceánu zhruba 950 km východně od pobřeží Severní Karolíny (USA). Od roku 2002 mají Bermudy status „Zámořského území Spojeného království. Souostroví je tvořeno asi 150 ostrovy sopečného a korálového původu (20 obydlených).

BERMUDY

Tvoří je korálový vápenec a vulkanity. Jedná se vlastně o vrcholové trosky dávno vyhaslých sopek, zdvihajících se ze dna Severoamerické pánve (hluboké více než 5 km). Úbočí sopek bezprostředně pod hladinou obydlují po miliony let korálové kolonie.

Zajímavosti z Bermud

Bermudy jsou jednou z nejbohatších zemí světa a patří v tomto ohledu určitě do první světové desítky. Nejdůležitějším sektorem ekonomiky souostroví je turistický ruch. Příjemné, vlhké subtropické klima, v zimě oteplované Golfským proudem a nevelká vzdálenost od Spojených států, předurčily Bermudy k celoroční turistice a rekreaci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: