Covid, zdraví a bezpečnost

4.1.2021 Na místě probíhá zdravotní vyšetření a testy. Následuje 7-mi denní karanténa na vlastní náklady (v hotelu nebo vybrané vile) a další testy po 5 dnech. Cestovatelé z rizikových zemí musí mát negativní PCR test (ne starší 3 dnů). Je nutné také vyplnění formuláře.

19.10.2020 Je nutné vyplnit zdravotní dotazník, cestovatelé mohou být posláni na testy a do karantény.

Jde o bezpečnou zemi s nízkou mírou kriminality. Dívky jsou pouze až nepříjemně obtěžovány místními mužskými obyvateli (= tzv. Bajans), kteří jim i za denního světla nabízejí sex za úplatu. V klubech mladí muži očekávají, že jim bílé turistky budou kupovat drinky. Především starší dámy z Evropy tuto zemi skutečně využívají za tímto účelem.

Barbados je oblíbeným cílem turistických cest také proto, že tu cestovatelům nehrozí žádné zvláštní nebezpečí vyjma krádeží, se kterými se však mohou setkat na celém světě. Určitým rizikem může být napjatá situace mezi místními bělochy, kteří ostrov po hospodářské stránce fakticky ovládají, a většinovým černošským obyvatelstvem. Násilí se tu však objevuje vzácně, avšak poslední dobou je patrný nárůst ozbrojených přepadení turistů. Dále je zapotřebí se chovat obezřetně při pobytu na pláži, kde se nedoporučuje ponechávat cenné věci a to ani v uzamčeném vozidle. V nočních hodinách je vhodné se vyhnout plážím a osamělým neosvětleným místům.

Zdravotnictví je na vysoké úrovni také hlavně díky turistickému ruchu. Po celém ostrově je dostatek zdravotnických zařízení a v hlavním městě Bridgetown je nemocnice. Vše se ale platí v hotovosti a ceny jsou vysoké. Je tedy dobré mít dobrou cestovatelskou pojistku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: