Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: muzeum Grand Bahama, největší podvodní jeskynní systém na světě v Lucayan National Park, potápění na Long Island, podvodní akvárium a slaměný trh ve městě Nassau.

Cestopisy z Baham

Bahamy jsou pro mnohé turisty ráj, kde se nachází stovky malých i velkých ostrovů a ostrůvků. Proslulá čistota moře, trpělivost a přívětivost místních obyvatel a světoznámý místní rum dává zapomenout na jakékoliv všední starosti. Drtivá většina Bahamských ostrovů je pokryta palmovými háji a exotickými zahradami. Zde můžete podnikat i krásné romantické procházky podél moře. Podmanivá, pohodová atmosféra ostrovů byla zřejmě i důvodem proč sem, konkrétně na západní ostrovy Bimini,jež se nacházejí pouhých cca 100 km od floridského Miami, situoval Ernst Hemingway část děje svého románu Ostrovy uprostřed proudu.

BAHAMY

Návštěvníky sem lákají především dlouhé písečné pláže a průzračná mořská voda. Díky poměrně mělkému moři jsou v okolí většiny ze 700 ostrovů přímo ideální podmínky pro potápění a proto nesmí nikdo z vyznavačů tohoto sportu zapomenout doma výbavu pro šnorchlování, nebo pro potápění.

Zajímavosti na Bahamách

Bahamy se nacházejí na stejnojmenném souostroví, skládají se z 29 větších a přes 1000 malých korálových ostrovů (nazývaných dle velikosti „cays“ nebo „keys“). Leží v západní části Atlantského oceánu, východně od Floridy v USA, na sever od Kuby a na západ od ostrovů Turks a Caicos. Rostlinným krytem je převážně savana a trnité křoviny, přibližně třetinu území pokrývají lesy. Ve vápencích na ostrovech se nacházejí zajímavé jeskyně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: