Doprava

Příjezd a odjezd:

Hlavní vstupní branou do Argentiny je Buenos Aires, kde se nachází i mezinárodní letiště. Dále je to mnoho pozemních hraničních přechodů s několika sousedícími zeměmi, což jsou Chile, Bolívie, Paraguay, Brazílie a Uruguay.
V Argentině se nachází mnoho vnitrostátních letišť, na která se dostanete z okolních zemí vždy pouze s přestupem v Buenos Aires.

Nejlepší tipy na levné letenky naleznete na cestujlevne.com/argentina.

Doprava v zemi:

Pronajaté auto – skvělý způsob cestování, pokud jste trochu dobrodruzi, nevadí vám občas hledat cestu a projíždět neupravenými cestami. Benzín zde stojí okolo 20 czk/litr. Je lepší si pronajímat 4×4 auta. Také se vždy ujistěte, na co vše se vztahuje pojištění auta zahrnuté v tarifu pronájmu. Většinou se jedná pouze o velice základní pojištění s vyšší spoluúčastí v případě nehody. Slušnější autopůjčovny vás na to upozorní a doporučí vhodné připojištění.

Taxislužba – obecně na velmi dobré úrovni, slušná, bezpečná a s pevnými cenami dle sazebníku. Při delších vyjížďkách lze dohodnout s řidičem paušální sazbu.

Autobusy – velká autobusová síť celkem dobře propojuje Argentinu a i tímto způsobem můžete cestovat kam se vám zlíbí. Ale budete muset dostatečně plánovat, zjišťovat kam a které autobusy jedou v jaké dny, kde přesně přestoupit a mít zakoupené místenky předem. určitě počítejte s tím, že autobusem strávíte hodně času na cestách, vzhledem ke vzdálenostem po Argentině, včetně nocí. Obecně jsou autobusy moderní, s polohovatelnými sedadly na delší trasy, s klimatizací.

Soukromé a sdílené transfery – ideální varianta cestování. Soukromé transfery se vám vyplatí hlavně na kratší vzdálenosti (transfery z letiště na hotel, do centra apod.). Nemusíte nikde čekat na pravidelnou linku, ani hledat nástupní místa. Další možností jsou sdílené transfery, které zařizují místní cestovní agentury, tzv.shuttles, ty se týkají většinou delších tras (1-5 hodin cesty) a můžete si tyto transfery zarezervovat již z Prahy u nás. Minibusy se naplní turisty, kteří požadovali určitý přejezd. Vzhledem k propracovanosti cestovního ruchu v Argentině jsou tyto transfery výborně organizované a za dostupnou cenu.

Letadlo – místní přelety jsou velice vyhledávaným způsobem dopravy, protože jsou za dostupné ceny (one way od 49 usd za osobu) a ušetří mnoho času na silnicích. navíc, pokud chcete opravdu poznat Argentinu a nestrávit dny na silnicích, tak se vnitrostátním přeletům nevyhnete. Místní společnosti jako LAN či Argentina Airlines a mnoho dalších menších společností operující jednotlivé oblasti země. Díky našim partnerským smlouvám vám můžeme vnitrostátní letenky zajistit za zvýhodněné tarify.

S aktualizací online průvodce Argentinou nám pomohla Irena AndrlováCK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: