HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 Argentina je pro cestovatele uzavřena.

Ve městech, v národních parcích, na plážích a jinde se běžně za bílého dne okolo vás neděje nic znepokojujícího. Argentina v mnoha aspektech připomíná evropské destinace a je jednou z nejbezpečnějších zemí celé Jižní Ameriky.

Obyvatelé Argentiny jsou většinou velmi přívětiví lidé. Ale i zde se může najít pár vyjímek a proto není vhodné nosit nikdy větší obnos peněz a v žádném případě zlato. V každém hotelu je na pokoji sejf, který je vhodné si zaplatit a uložit sem všechny cennosti, peníze a doklady. Doporučuje se nenosit s sebou ani doklady, při jejichž ztrátě mohou nastat velké problémy. Před cestou je vhodné pořídit kopii dokladů a nosit s sebou jen tyto kopie. Fotoaparáty a kamery je vhodné mít pod dozorem a je třeba počítat s možností, že se kolem vás pohybují rychlí zlodějíčci, kteří se zajímají o vaše tašky. Nejsou nebezpeční, ale i pouhé okradení dovede znepříjemnit celou dovolenou. Pokud dojde k napadení turisty, je vhodné se obrátit na nejbližší policejní stanici.

S aktualizací online průvodce Argentinou nám pomohla Irena AndrlováCK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: