HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

30. 9. ARGENTINA uvolní od 1. listopadu omezení pro přijíždějící turisty. Bude jim umožněn vstup do země bez nutnosti karantény. Ti, kteří nejsou očkováni proti Covid-19, budou muset podstoupit 7denní karanténu. Kromě očkování bude ještě nutný negativní PCR test před příletem a absolvování dalšího PCR testu mezi 5 a 7 dnem po příletu.

9. 4. 2021 Turisté nemohou do Argentiny přicestovat. Vstoupit do země mohou pouze občané s argentinským občanstvím nebo pobytem, a dále osoby podléhající výjimce (např. disponující vízem nebo zvláštním povolením z humanitárních důvodů). 

Ve výjimečném případě vstupu je nutno online vyplnit elektronické čestné prohlášení, a to nejdříve 48 hodin před vstupem. Za nezletilé vyplní čestné prohlášení jejich zákonný zástupce (rodič).

Pro vstup na území Argentiny je dále nutno disponovat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin, a rovněž zdravotním pojištěním, které plně kryje veškeré výlohy spojené s nákazou koronavirem.

21.12.2020 Vstup do Argentiny dále není možný (aktuálně do 19.1.2021).

7.12. 2020 Argentina je uzavřena do 20. prosince. Zatím jsou ohlášeny tyto požadavky: pojištění na covid, povolení ke vstupu od argentinské vlády a negativní test (ne starší 72 hodin).

13.10.2020 Argentina je pro cestovatele uzavřena.

Ve městech, v národních parcích, na plážích a jinde se běžně za bílého dne okolo vás neděje nic znepokojujícího. Argentina v mnoha aspektech připomíná evropské destinace a je jednou z nejbezpečnějších zemí celé Jižní Ameriky.

Obyvatelé Argentiny jsou většinou velmi přívětiví lidé. Ale i zde se může najít pár vyjímek a proto není vhodné nosit nikdy větší obnos peněz a v žádném případě zlato. V každém hotelu je na pokoji sejf, který je vhodné si zaplatit a uložit sem všechny cennosti, peníze a doklady. Doporučuje se nenosit s sebou ani doklady, při jejichž ztrátě mohou nastat velké problémy. Před cestou je vhodné pořídit kopii dokladů a nosit s sebou jen tyto kopie. Fotoaparáty a kamery je vhodné mít pod dozorem a je třeba počítat s možností, že se kolem vás pohybují rychlí zlodějíčci, kteří se zajímají o vaše tašky. Nejsou nebezpeční, ale i pouhé okradení dovede znepříjemnit celou dovolenou. Pokud dojde k napadení turisty, je vhodné se obrátit na nejbližší policejní stanici.

S aktualizací online průvodce Argentinou nám pomohla Irena AndrlováCK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: