Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město St.John’s s katedrálou a muzeem Antiguy a Barbudy, English Harbour a Herkulovy pilíře, zátoka Deep Bay s vrakem lodi Andes a centrum vodních sportů v zátoce Dickenson Bay.

Cestopisy z Antiguy a Barbudy

Ostrovy Antigua a Barbuda leží v severní části Malých Antil, ve východním Karibiku. Jižní Antigua se prý může pochlubit 365 plážemi – „na každý den v roce je tu jedna“, a poklidnou koloniální atmosférou se starými větrnými mlýny a opuštěnými cukrovými plantážemi.

English Harbour, Antigua a Barbuda

Barbuda, ležící od Antiguy 40 km na sever, se vyznačuje klidem, vzácnými druhy ptactva, romantickými plážemi a průzračně čistou vodou. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Antiguy a Barburdy.

Zajímavosti z Antiguy a Barbudy

Pobřeží ostrova Antigua je přerušováno četnými mořskými zátokami, nejhornatější je jihozápadní část ostrova s nejvyšším bodem Boggy Peak (400m). Zbytek ostrova je spíše zvlněnou plání s nízkými křovinami. Barbuda je téměř plochý korálový ostrůvek, nejvyšší bod dosahuje pouhých 45 m. Na západní straně ostrova je rozsáhlá laguna Codrington Lagoon. K ostrovům patří také skalnatý neobydlený ostrůvek Redonda, ležící 40 km jihozápadně od Antiguy.

Další fotky z Antiguy a Barbudy si můžete prohlédnout v naší galerii.

tipy cestovatelů: Jan Podaný: http://www.antigua-barbuda.com/travel_tourism/information/passport_visa.asp
Dle vyjádření Vysoké komise nezávislého státu Antigua a Barbuda nepotřebují Češi pro vstup na toto území vízum. Odletová taxa činí 20 USD či 50 XCD, nutnost platit hotově.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: