HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

30. 6. Na seznam extrémně rizikových zemí s účinností od 5. července podle nového opatření přibyde Tunisko. Lidé do této země mohou podle ministerstva zdravotnictví odjet jen v nezbytně nutných případech a cestu musí předem ohlásit ministerstvu zahraničí. Opatření platí do 31. července. 

28. 5. TUNISKO od června uvolňuje podmínky vstupu! Ruší povinné testy pro osoby, které jsou plně naočkovány nebo nemoc prodělaly. 

14. 5. Tunisko zavádí povinný test na koronavirus pro všechny cizince. Nesmí být starší než 72 hodin. Výjimka stále platí pro zájezdy s cestovními kancelářemi, kde test potřeba nebude.

30. 4. Před zahájením cesty je cestující povinnen předložit negativní výsledek PCR testu ne starší než 72 hodin, vyplnit zdravotní formulář a po vstupu do země si do mobilního telefonu stáhnout mediální a trasovací aplikace. Po vstupu je povinná taky pětidenní karanténa.

30.11.2020 Vstup do země je možný, pokud cestovatel má cestovatel negativní test (ne starší 72 hodin), vyplněný formulář, doklad o ubytování a staženou trasovací aplikaci. Při příznacích covidu je nutná 14-ti denní karanténa. Po 7 dnech je možné karanténu ukončit negativním testem.

17.11.2020 Obyvatelé ČR mohou vstoupit pokud předloží negativní test (ne starší 72 hodin), vyplní formulář a prokáží se rezervací hotelu. Při příznacích covidu je možná karanténa.

13.10.2020 Cestovatelé z ČR mají vstup do země zakázán.

Tunisko je jednou z nejbezpečnějších arabských zemí a z nejbezpečnějších zemí Afriky. Nanejvýš můžete očekávat, díky náporu turistů v plážových resortech, nátlakové obchodní taktiky, obvyklé orientální předražování a podobné finty.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: