Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: animistické vesnice v pohoří Kabyé, vodopády Cascades d’Akrowa, trhy rukodělných výrobků v hlavním městě Lomé a kulturní krajina Vallée de Tamberma.

Cestopisy z Toga

Togo se rozkládá v Guinejském zálivu v západní Africe. Od nížinatého pobřeží s bažinami a lagunami se terén zvyšuje a přechází ve zvlněnou plošinu Ouatchi a Tožskou vysočinu, pokrytou tropickým pralesem. Na severu převládá savana.

Hotel de la Plage, Lomé, Togo

V zemi je několik národních parků, nejsou však považovány za příliš významné, například Parc National de la Fosse aux Lions. Hlavní město Lomé, ležící na pobřeží Atlantského oceánu, bylo kdysi považováno za perlu Afriky. Togo je kvůli poněkud nestabilnímu politickému prostředí opomíjená země. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Toga.

Zajímavosti v Togu

Spolu s Beninem je Togo pokládáno za kolébku kultu vúdú.V některých částech vnitrozemí je možné narazit na původní domorodé vesnice s nedotčenou kulturou. Třeba v údolí Tamberma se nachází unikátní opevněné vesnice, vystavěné z jílu, slámy a dřeva, dodnes nesnadno přístupné.

Další fotky z Toga si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: