Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: královské údolí Ezulwini Valley, královský palác u vesnice Lobamba, vodopády Phophonyane u města Pigg´s Peak, národní park Mlilwane Wildlife Sanctuary a hlavní město Mbabane.

Cestopisy ze Svazijska

Svazijské království je jedna z nejmenších afrických zemí. Rozkládá se v jižní Africe a téměř celé je obklopeno Jihoafrickou republikou. Svazijsko získalo svou nezávislost v roce 1968 a je jedním ze tří království v Africe.

Vesnice, Svazijsko

Na východě země se nachází úzká nížina, která se směrem na západ zvedá až k vrcholkům pohoří Drakensberg. Velká část území je pokryta savanou. Hornatá krajina umožňuje trekking i rafting (jsou zde dvě velké řeky, Usutu a Umbeluzi). Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Svazijska.

Zajímavosti ze Svazijska

Svazijsko je sice malá země, ale nabízí několik cenných přírodních parků a rezervací, ve kterých dnes žijí kromě jiných divokých zvířat i malé populace ohrožených bílých a černých nosorožců. V Lobamby na západě je to přírodní rezervace Mlilwane Wildlife Sanctuary, poblíž města Manzini  v centrální oblasti Mkhaya Game Reserve a na severovýchodě národní parky Hlane Royal National Park a Mlawula Nature Reserve.

Pro cesty do Svazijska doporučujeme cestovní kancelář GRAND AFRIKAspecializující se na cesty do Afriky všeho druhu. Kancelář se zaměřuje nejen na spoustu zajímavých destinací, ale i speciální program, jako je safari, trekování, víkendové pobyty či golfové zájezdy, nebo zájezdy na míru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: