Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: nádherné pláže okolí hlavního města Freetown, přírodní rezervace s divokou zvěří hlavně primáty Tiwai Island Wildlife Sanctuary, vodopády Charlotte falls a pohoří Loma.

Cestopisy ze Sierra Leone

Sierra Leone leží na západoafrickém pobřeží u Atlantského oceánu. Třetinu země tvoří pobřežní nížina s porosty mangrove a několika izolovanými vrchy. Na severovýchodě se zvedá pohoří Loma do výše téměř 2000m.

SIERRA LEONE

Země získala v roce 1961 nezávislost a statut člena Britského společenství národů. Již první roky nezávislosti však přinesly politickou nestabilitu a násilné převraty. Dodnes patří Sierra Leone k nestabilním zemím Afriky a některé její části jsou pro cizince zcela uzavřené.

Zajímavosti v Sierra Leone

Kromě příjemného hlavního města Freetown nabízí cestovateli několik oblastí vhodných pro trekking (pohoří Loma nebo okolí města Kenema na jihovýchodě) a přírodní rezervace s divokou zvěří (Tiwai Island Wildlife Sanctuary – největší koncentrace primátů na kontinentě, Loma Mountains Forest Reserve, národní parky Outamba a Kilimi aj.).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: