Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: božská pláž Grondos na ostrově La Digue, tropická džungle Vallée de Mai na ostrově Praslin,  Atol Aldabra s největší populací želv obrovských na světě a hlavní město Victoria.

Cestopisy ze Seychel

Seychely tvoří stovky nádherných ostrovů a atolů, rozhozených po modrozelených vodách Indického oceánu na ploše 400 000 km². Celková plocha zemského povrchu tohoto souostroví je pouhých 440 km², některé ostrovy jsou od sebe vzdáleny stovky kilometrů, jiné několik desítek metrů.

Z celkového počtu 115 ostrovů a ostrůvků je obydleno pouhých sedm. Návštěvníci jezdí na Seychely především kvůli proslulým bílým plážím, korálovým útesům a překrásné přírodě vůbec. Na své si přijdou i potápěči, podvodní život je velice bohatý a hýří barvami. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Seychel.SEYCHELY

Zajímavosti ze Seychel

Seychely se chlubí více než sedmdesáti plážemi, z nichž padesát patří mezi nejkrásnější na světě — a tou nej je pláž Grondos na ostrově La Digue, která se skutečně nádherná, ale nikdo se tu nekoupe, protože podél pobřeží se vyskytují nebezpečné víry. Bělozlatý písek je jemnější než hedvábí a pláže lemují černé granitové skály. Ostrovy jsou pokryty bujným tropickým lesem s tvrdými dřevinami a palmami. Nejznámější z rostlinné říše je podivuhodný Coco de Mer, obrovský kokosový ořech, rodící se na kokosové palmě pouze na jediném místě – v tropické džungli Vallée de Mai na ostrově Praslin. Ornitologové najdou na ostrovech některé vzácné druhy z ptačí říše, které se vyskytující pouze zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: