Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: okolí jezera Kivu, trhy a národní balet v hlavní městě Kigali, gorily v národním parku Parc National des Volcanos v pohoří Virunga a Akagera.

Cestopisy z Rwandy

Rwanda je vnitrozemský stát v centrální Africe. Země má velmi pohnutou historii. Stín masového vyvražďování rwandských etnik Tutsiů a Hutuů je ve Rwandě stále přítomen na každém kroku.

RWANDA

Rwanda je známa jako země tisíců kopců. Od jezera Kivu na západě země terén stoupá směrem na východ a vytváří náhorní plošinu, na severu se zdvihá vulkanické pohoří Virunga, se dvěma činnými sopkami. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Rwandy.

Zajímavosti z Rwandy

Rwanda je malá země, ale přímo oplývá přírodními krásami. Cestovatelé sem jezdí především kvůli nádherné přírodě a národním parkům s mnoha divokými zvířaty. Parc National des Volcanos (Virunga) je světoznámý kvůli jedné z posledních zde žijících populací horských goril. Velmi atraktivní je okolí jezera Kivu s krásnými plážemi a výhledem na čtyřtisícové vulkanické vrcholy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: