Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: muzeum současného umění Cocody Municipal Museum, moderní africké město Abidjan, rezervace Mount Nimba a národní parky Taï National Park a Comoé National Park.

Cestopisy z Pobřeží slonoviny

Pobřeží slonoviny se rozkládá u Guinejského zílivu na západě Afriky. Jih a jihovýchod tvoří nížina, která se směrem na sever a severozápad zvedá. Největších výšek dosahuje na hranicích s Guineou a Libérií.

Laguna, Pobřeží slonoviny

Upozornění

Země je rozdělena na provládní jih a vzbouřenci držený sever. Bylo vyjednáno příměří, avšak nebezpečí ozbrojených útoků není zanedbatelné. České ministerstvo zahraničí proto návštěvu Pobřeží slonoviny za této situace nedoporučuje, případně nabádá omezit ji jen na jih země.

Zajímavosti z Pobřeží slonoviny

Pobřeží slonoviny nabízí cestovatelům mnoho přírodních krás (pláže na pobřeží Atlantiku, treking v okolí města Man, rezervace Mount Nimba), bohaté kulturní zážitky (muzea, katedrály, mešity) a v neposlední řadě poznání život a kulturymnoha etnik (například tance na chůdách, největší venkovní tradiční prádelnu apod.). Přírodní parky pak dovolí nahlédnout do života mnoha divokých zvířat, včetně lvů, slonů a hrochů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: