Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: posvátný háj Osun-Osogbo, palác Hidi v Sukuru, tržiště ve městě Kano, národní parky Cross River National Park, Gashaka Gumpti Natinal Park a Yankari Game Reserve.

Cestopisy z Nigérie

Nigérie se rozkládá na pobřeží Guinejského zálivu v západní Africe. Centrum země tvoří náhorní plošina Jos, která dosahuje výšek 600 – 1700 m nad mořem. Jih země vyplňuje nížina kolem řeky Niger, která zde deltou ústí do Atlantského oceánu. V severovýchodním výběžku země je jezero Čad. Východní hranici s Kamerunem lemují pohoří Adamaus a Mandara.

Nigerie

Přes svou politickou nestabilitu nabízí Nigérie cestovateli mnohé. V Nigérii se například nachází i největší stavba Afriky – Eredo. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Nigérie.

Zajímavosti v Nigérii

Druhé největší africké město Lagos vás ohromí pestrou směsicí lidí různých etnik, dopravním chaosem, množstvím obchodů, obchůdků, restaurací, barů, klubů a samozřejmě i nepořádkem a znečištěním. Zajímavá muzea nabízí například město Jos, které leží na stejnojmenné náhorní planině a samo má mimořádně pěkné umístění i okolí (treking). Města i vesnice mají obvyklá africká tržiště s mnoha domorodými výrobky, největší je v severonigerijském městě Kano. Je zde i několik krásných národních parků s divokými zvířaty, například Cross River National Park (gorily) a Gashaka Gumpti Natinal Park (největší a nejrozmanitější) na východě země a Yankari Game Reserve v centrální části (sloni, hroši, krokodýli, lvi ).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: