HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: horké sirné prameny Ai-Ais,  největší duny na světě v Sossusvlei, dinosauří stopy v Otjihaenamaparero, skalních rytiny a malby v Twyfelfontein, největší meteorit na světě – Hoba Meteorite a kaňon Fish River. Nezapomenutelným zážitkem bude i návštěva domorodých kmenů himbů na severu a lidí z buše, křováků na východě země.

Cestopisy z Namibie

Namibie je nádherná země s mnoha přírodními krásami a světoznámými národními parky Etosha, Namib-Naukluft, Skeleton Coast a dalšími. Kromě rozlehlých pouští Kalahari a Namib s nádhernými písečnými dunami tady najdete i hluboké kaňony (Fish River) a vysoké hory (Burnt Mountains).

Namibie se rozkládá při pobřeží Atlantského oceánu na jihozápadě Afriky. Téměř celé území pokrývá polopouštní náhorní plošina, která dosahuje nejvyšších výšek v centrální oblasti a při pobřeží a která na východě přechází v poušť Kalahari. Na západě pak prudce spadá tzv. Velkým srázem do pobřežní nížiny, kterou vyplňuje poušť Namib. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Namibie.

Duny, NamíbieDuny, Namíbie

Ruacana Falls, Namíbie, AngolaRuacana Falls, Namíbie, Angola

Zajímavosti v Namibii

Hlavní město Windhoekleží ve vnitrozemí v nadmořské výšce 1700 m a má proto příjemné chladnější podnebí.Zaujmout vás mohou i města se starou koloniální architekturou nebo naopak tradiční africké vesnice, v některých místech ještě nepříliš poznamenané civilizací.

Další fotky z Namibie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: