HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Doprava

Nejlepší spojení do Namibie je letecky. Národní letecká společnost Namibie Air Namibia létá pravidelně ze dvou velkých evropských letišť – z Frankfurtu nad Mohanem a z Londýna, odkud trvá cesta do Windhoeku déle než dvanáct hodin.

Letecky se do Namibie dostanete i z okolních afrických zemí, například z Jihoafrické republiky nebo Botswany. Místní letecká doprava je kvalitní, letouny létají do všech větších měst. Někdy jde o nejekonomičtější způsob dopravy po Namibii.

Do Namibie se můžete dostat i po moři. Země má dva přístavy – Walvis Bay a Lüderitz. První z nich je určený pro velké námořní lodi a tankery, druhý slouží pouze malým výletním lodím. Výletními loděmi se můžete dostat i do Swakopmundu.

Doprava v zemi

Kvalitníautobusová dopravafunguje pouze mezi Windhoekem a hlavními centry v Namibii a Jihoafrické republice.

Luxusní dopravafunguje přesIntercape Mainliner, který zajišťuje spojení mezi Windhoekem, Kapským městem, Johannesburgem, Swakopmundem, Walvis Bay, Grootfonteinem, Rundu, Katima Mulilo a Viktoriinými vodopády.

Trans-Namib Railwaysspojují většinu důležitých měst, ale cesta není nejrychlejší.

Kvalitní denní spojení funguje na trase Windhoek, Keetmanshoop a De Aar. Stejně kvalitní je i trasa Walvis Bay, Swakopmund a Tsumeb nebo trasa Lüderitz, Keetmanshoop. Všechny vlaky mají první a druhou třídu, někdy je k dispozici občerstvení. V nočních vlacích je možné kupé v první třídě přeměnit na čtyři lehátka a kupé ve druhé třídě na šest lehátek. Děti do dvou let cestují zdarma, děti od dvou do jedenácti let platí polovinu. Lístek si můžete objednat ve Windhoeku.

Železniční spojení Namibie s Jihoafrickou republikou je velmi dobré. Hlavní trasa vede přes Keetmanshoop do měst Windhoek, Okanhandja, Swakopmund a Walvis Bay. Po železnici se z okolních zemí dostanete i do měst Omarruru, Otjiwarongo, Otavi, Tsumeb a Grootfontein.

Použít můžete i dva turistické vlaky:Desert Express– spojuje Windhoek a Swakopmund dvakrát týdně, jede přes noc a v ceně jízdenky je i večeře aShongololo Dune Express– spojuje Kapské měst a Tsumeb, projíždí Aus, Mariental, Swakopmund a Otjiwarongo a představuje 15ti denní výlet po zajímavých místech all inclusive. Tomu samozřejmě odpovídá i cena jízdenek.

Pokud tedy chcete tuto zemi poznat opravdu od S k J, budete si muset půjčit auto. Všechny nadnárodní sítě půjčoven mají své zastoupení i ve Windkoeku. I když vám budou vnucovat auto s náhonem na 4×4, většina cest v období sucha je bez problémů sjízdná pro obyčejná auta, která jsou o polovinu levnější a mají mnohem menší spotřebu.

Při vstupu:

Na aktualizaci online průvodce se podílela Pavlína Fulnečková (CK GRAND AFRIKA) aVendula Pudelková(HedvabnaStezka.cz).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: