Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: výstup na útes Le Morne, vulkanická krajina a vodopád v Chamarel, botanická zahrada v Pamplemousses, továrna na zpracování čaje v Bois Cheri, delfíni v zátoce Tamarin Bay a samozřejmě pohádkové korálové útesy.

Cestopisy z Mauricia

Mauricius je sopečný ostrov, který měří od severu k jihu 58 km a od východu k západu 47 km. Celý je obklopen korálovým útesem, který je na několika místech prolomen. Na pobřeží se nachází řada pláží s bílým pískem, například na poloostrově Le Morne. Na jihu se povrch zvedá, v centru pokračuje jako náhorní plošina a klesá u severního pobřeží, hora Le Pouce (812 m) dotváří pozadí hlavního města Port Louis.

Hlavní město Port Louis, ležící na severovýchodním pobřeží, je poměrně velkým městem, kde během dne hlučí dopravní ruch, houkají klaksony a je velice rušno, zatímco v noci se vše zklidní. Jedinou výjimkou je nábřeží Le Caudan Waterfront, kde se nacházejí bary, restaurace, kina a kasino. Ve snaze zachránit alespoň část původních lesů vznikla na jihozápadě národní rezervace Rivière Noire National Parc. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Mauricia.

Zajímavosti na Mauriciu

Mauricius je jedním z nejznámějších tropických rájů Indického oceánu. Vulkanický ostrov, nacházející se necelých 1 000 km východně od Madagaskaru, tvoří spolu s ostrovem Rodriguezem a Réunionem souostroví Maskarény. Vzhledem k tomu, že o něj projevilo v minulosti zájem několik evropských námořních mocností je zde oficiální řečí angličtina, ale běžné obyvatelstvo hovoří francouzsky. Přestože leží u afrických břehů, je ovlivněn spíš britským a francouzským způsobem života. Zcela běžné je pochutnávat si zde na yorkshirském pudinku ve francouzské kavárničce, shlížet přitom na oceán a poslouchat kreolskou hudbu. Historie ostrova je spojena s otroctvím a jednou s největších migrací v historii lidstva. Dokladem je diaspora sezónních dělníků v Aapravasi Ghat.

Další fotky z Mauricia si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: