Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: město Malawi, Blantyre, Lilongwe, Národní park Kasungu, Národní park Liwonde, zalesněná plošina Zomba, úrodné údolí Shire Valley a masiv Mulanje Massif.

Cestopisy z Malawi

Malawi je vnitrozemský stát v jihovýchodní Africe. Jednu pětinu území tvoří jezero Malawi (zvané také Nyasa), které se rozkládá na východě a jehož část patří Mozambiku. V mozambických teritoriálních vodách leží dvě exklávy patřící Malawi, ostrovy Likoma a Chizumulu. V jezeře se dá potápět, šnorchlovat i rybařit.

Malawi

Zemí prochází Velká příkopová propadlina. Východně i západně od ní se vytvořily náhorní plošiny, jejichž nadmořská výška se pohybuje kolem 1000 m. Na severu se zvedá Nyika Plateau (cca 2600 m), na jihu pak pohoří Mulanje ( cca 3000 m) a Zomba (cca 2100 m). Obě krásná pohoří nabízejí dobré možnosti trekkingu.  Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Malawi.

jezero Malawijezero Malawi

jezero Malawijezero Malawi

jezero Malawijezero Malawi

Zajímavosti v Malawi

Hlavním městem země je Lilongwe, ale největší je na jihu ležící Blantyre. V pěti národních parcích, Nyika, Liwonde, Kasungu, Lake Malawi, Lengwe, se dá podniknout safari, při kterém se můžete setkat se slony, hrochy, krokodýly, leopardy, zebrami, buvoly a dalšími divokými zvířaty. K návštěvě také lákají skalní malby z pozdní doby kamenné do současnosti v oblasti Chongoni.

Další fotky z Malawi si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: