Peníze a ceny

Na bankomaty se lze spolehnout především v hlavním městě a v dalších větších městech (Tulear, Antsirabe, Tamatave). Přijímány jsou pouze platební karty VISA. Výměnu peněz lze provést i v hotelích. Ideální je vzít si s sebou EURA – ty lze bez problémů kdekoliv vyměnit!

Základní ubytování se pohybuje od cca 200 Kč/pokoj (mimo turisticky navštěvované místa a národní parky), hotelové ubytování v turisticky zajímavých oblastech od cca 50 EUR/pokoj, základní ubytování v plážových destinacích (Ifaty, Nosy Be, ostrov Sv. Marie) od cca 1000 Kč/pokoj. Ubytování „pro místní u místních“ lze pořídit na vesnicích od cca 1 EURA/pokoj (miniaturní místnost s postelí nebo bez, zato vždy se svíčkou, někdy s prostěradlem, samozřejmě bez koupelny).

Hlavní jídlo v restauraci cca od 60 Kč, ve městech od cca 80 Kč.

Jídlo v tzv. „HOTEL GASY“ (místní restaurace, někde se lze i ubytovat) je levnější. Jedná se o typickou „jídelnu“ pro místní. Na jídelníčku bývá velká porce rýže (základ malgašské kuchyně) a malá miska s kousky masa (většinou s kostmi) a k tomu omáčka nebo zelenina + převařená voda. Cena takového menu činí cca 1 EURO.

Cena za 1,5 litru balené vody je cca 0,5 EURO. V odlehlejších oblastech může být cena za takovéto balení vody i více než 1 EURO.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Pavlína Fulnečková (CK GRAND AFRIKA).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: