Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Národní park Sapo, hlavní město Monrovia a města Buchanan, Greenville, Harper, pohoří Nimba a Wologizi.

Cestopisy z Libérie

Libérie se rozkládá v západní Africe při pobřeží Atlantského oceánu. Většina obyvatel žije v pobřežní nížině, která postupně přechází v náhorní plošinu a nízká pohoří Nimba na severovýchodě a Wologizi na severu. Část země je zalesněná. Jsou zde velké kaučukovníkové plantáže, těží se dřevo, železná ruda, diamanty a zlato.

LIBERIE

Z přírodních zajímavostí mohou zaujmout pěkné přírodní pláže na pobřeží nebo Národní park Sapo na jihovýchodě, ve kterém se nacházejí zbytky neporušeného deštného pralesa. Žijí zde pralesní sloni, šimpanzi, antilopy, hroši a další zvířata.

Zajímavosti v Libérii

Libérie vznikla již v roce 1847, kdy byla založena osvobozenými africkými otroky, kteří se sem vrátili z USA. Od počátku však trvá napětí mezi nimi (a jejich potomky) a původním obyvatelstvem. Země prošla mnoha povstáními a etnickými konflikty. Posledními občanskými válkami byla hodně zničena její infrastruktura a politická situace je zde stále nejistá. Hlavním a největším městem je Monrovia, které leží na pobřeží Atlantského oceánu. Je hodně poničeno posledními konflikty a potýká se s vysokou kriminalitou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: