Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: město Yaoundé, Douala, pláže u města Krini, národní park Waza a rezervace Dja Faunal, plavba po řece Sangha, nejvyšší západoafrické hory Mt. Cameroon.

Cestopisy z Kamerunu

Kamerun se rozkládá ve střední Africe v oblasti Guinejského zálivu. Jižní část země tvoří plošina pokrytá deštnými pralesy. Směrem k severu se postupně mění v sušší travnaté pláně, které pak dále na sever a západ přecházejí v nepravidelné pásmo hor.  Ve zcela severním cípu země se nachází jižní část jezera Čad. Jsou zde vynikající možnosti trekkingu, jak na severu v Mandara Mountains, jižněji v Bamenda Highlands nebo zcela na jihu v okolí nejvyšší západoafrické hory Mt. Cameroon (4095 m).

Kamerun

Každoročně v lednu nebo únoru se koná závod v běhu na vrchol tohoto vulkánu a zpět, který měří 37 km a přitahuje soutěžící z celého světa. Největším městem je ve vnitrozemí Yaoundé, hlavní město země. Na pobřeží je to Douala, důležitý přístav. V jeho okolí najdete nádherné pláže s tmavým lávovým pískem. Další krásné pláže jsou u města Kribi. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kamerunu.

Pygmejové, KamerunPygmejové, Kamerun

Pygmejové, KamerunPygmejové, Kamerun

Obydlí pastevců Fulani, KamerunObydlí pastevců Fulani, Kamerun

Zajímavosti v Kamerunu

Kamerun je etnicky velmi  pestrá země. Žije zde více než 200 národnostních skupin. V různých částech země  se můžete setkat s různorodou původní domorodou kulturou i vesnickou architekturou. (Oblast Maroua na severu, Foumban a Bafut na západě, okolí Yaoundé na jihu a další. Jednou z nejlepších rezervací v zemi je národní park Waza s mnoha druhy divoce žijících zvířat.

Další fotky z Kamerunu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: