Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: města Džuba, Ramciel a Malakál, nejvyšší hora Kinyeti, nacházející se v Imatongských horách, pohoří Džabal Hadí mezi rozvodím Nilu a Konga.

Cestopisy z Jihosúdánské republiky

Jihosúdánská republika nazývaná též Jižní Súdán je stát ve východní Africe, který se osamostatnil odtržením od Súdánu 9. července 2011 na základě referenda konaného v lednu 2011. Zemí protéká řeka Bílý Nil, tvořící jeho osu. Jižní Súdán sousedí na východě s Etiopií, na jihu s Keňou, Ugandou a Demokratickou republikou Kongo, na západě se Středoafrickou republikou a na severu sousedí se Súdánem. Hlavním a zároveň největším městem je Džuba (Juba). Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jihosúdánské republiky.

Zajímavosti z Jihosúdánské republiky

Z důvodu na přetrvávající nepokoje související s nedávným oddělením od Súdánské republiky a současnou neklidnou politickou situaci v zemi, je cestování do jednotlivých států Jižního Súdánu možné pouze na základě zvláštního povolení, které vydává ministerstvo vnitra. Rozhodně se nedoporučuje cestovat do severních pohraničních oblastí.


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: