Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: města Johannesburg, Pretoria, Cape Town a Durban, centrum diamantové horečky Kimberley, Mys Dobré naděje, vodopád Augrabies, pouště Namib a Kalahari.

Cestopisy z Jihoafrické republiky

Jihoafrická republika je jedna z nejkrásnějších afrických zemí. Leží v nejjižnějším cípu Afriky a je obklopena jak Atlantským, tak Indickým oceánem. Kromě etnicky pestrého obyvatelstva se vyznačuje i nádhernou přírodou, velkým nerostným bohatstvím a vyspělou ekonomikou. Na jihu a východě se podél pobřeží rozkládá úrodná nížina (pěstuje se cukrová třtina, obiloviny, zelenina, vinná réva), která přechází směrem do vnitrozemí do tzv. Velkého srázu, jehož nejvyšším pohořím jsou Dračí hory (Drakensberg).

Téměř celé vnitrozemí je pak tvořeno vysoko položenou náhorní plošinou (Střední a Vysoký Veld). Veld je pokryt savanou a hodí se k pěstování dobytka. Na západě a severozápadě přechází v pouště Namib a Kalahari. Město Cape Town na jihu země pod Stolovou horou je považováno za jedno z nejkrásněji položených měst vůbecPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jihoafrické republiky.

Zajímavosti v Jihoafrické republice

Na území státu se nachází několik desítek přírodních parků a rezervací. Nejznámější je světoznámý Krugerův národní park s krásnou krajinou a mimořádným množstvím divokých zvířat. Jihoafrická flóra i fauna se vyznačuje neobyčejnou bohatostí. Země nabízí i množství sportovního vyžití. Skvělý trekking se vám nabízí jak v pohoří Drakensberg ve vnitrozemí, tak na známých trekových stezkách podél východního pobřeží. Tyto jedinečné stezky jsou tak krásné a oblíbené, že se vstup na ně musí rezervovat měsíce dopředu. Na své si přijdou i surfaři, na pobřeží Indického oceánu jsou místa s údajně nejlepšími vlnami v Africe (například Jeffrey´s Bay).

Další fotky z Jihoafrické republiky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: