HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Jihoafrická republika


POSLEDNÍ DISKUSE

Jihoafrická republika: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: města Johannesburg, Pretoria, Cape Town a Durban, centrum diamantové horečky KimberleyMys Dobré naděje, vodopád Augrabies, pouště Namib a Kalahari.Cestopisy z Jihoafrické republiky

Jihoafrická republika je jedna z nejkrásnějších afrických zemí. Leží v nejjižnějším cípu Afriky a je obklopena jak Atlantským, tak Indickým oceánem. Kromě etnicky pestrého obyvatelstva se vyznačuje i nádhernou přírodou, velkým nerostným bohatstvím a vyspělou ekonomikou. Na jihu a východě se podél pobřeží rozkládá úrodná nížina (pěstuje se cukrová třtina, obiloviny, zelenina, vinná réva), která přechází směrem do vnitrozemí do tzv. Velkého srázu, jehož nejvyšším pohořím jsou Dračí hory (Drakensberg).

Mládenecká skupinka, Jihoafrická republika

Téměř celé vnitrozemí je pak tvořeno vysoko položenou náhorní plošinou (Střední a Vysoký Veld). Veld je pokryt savanou a hodí se k pěstování dobytka. Na západě a severozápadě přechází v pouště Namib a Kalahari. Město Cape Town na jihu země pod Stolovou horou je považováno za jedno z nejkrásněji položených měst vůbecPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jihoafrické republiky.

 

Vodopád AugrabiesVodopád Augrabies

Kočkodan zelený, Earth Lodge, Sabi-Sabi, Jihoafrická republikaKočkodan zelený, Earth Lodge, Sabi-Sabi, Jihoafrická republika

Levhart, Sabi-Sabi, Jihoafrická republikaLevhart, Sabi-Sabi, Jihoafrická republika


Zajímavosti v Jihoafrické republice

Na území státu se nachází několik desítek přírodních parků a rezervací. Nejznámější je světoznámý Krugerův národní park s krásnou krajinou a mimořádným množstvím divokých zvířat. Jihoafrická flóra i fauna se vyznačuje neobyčejnou bohatostí. Země nabízí i množství sportovního vyžití. Skvělý trekking se vám nabízí jak v pohoří Drakensberg ve vnitrozemí, tak na známých trekových stezkách podél východního pobřeží. Tyto jedinečné stezky jsou tak krásné a oblíbené, že se vstup na ně musí rezervovat měsíce dopředu. Na své si přijdou i surfaři, na pobřeží Indického oceánu jsou místa s údajně nejlepšími vlnami v Africe (například Jeffrey´s Bay).

Další fotky z Jihoafrické republiky si můžete prohlédnout v naší galerii.
 

 

 


26.06.2006, Redakce


Diskuse


Chtěl bych jsem se zeptat, zda je červenec vhodné období k navštívení této země? Nebo je lepší navštívit JAR v jiném období??
23. 04. 2013, 17:00:02
Ahojte, chystáme se v lednu na 2 týdny do Afriky - do Kapského města. Chceme si půjčit auto a procestovat okolí, poprosím o názory těch nej míst, která bychom neměli minout. Díky, M.
20. 11. 2014, 11:55:20

V Cervenci je tam Zima a na stolove hore a I v Dracich horach pada snih. Muzes I lyzovat v Drakensbergu.
27. 11. 2014, 04:46:00
Aneta
Aneta

Ahoj, na začátku února jedeme do Cape Town na dva týdny, jsme dva, chceme půjčit auto a projet jižní pobřeží. Kdyby se někdo chtěl přidat a o auto se podělit, napiště :-)

20. 01. 2016, 13:39:16
hanastrucovska@seznam.cz
Hanka

Ahoj, koupili jsme s manželem letenky a vyrážíme na přelomu únor/březen. Plán ještě není, ale budeme půjčovat auto a chceme si projet nejzajímavější body. Pokud byste se chtěl někdo přidat nebo podělit o typy, budu ráda, pište :)

11. 10. 2016, 20:46:14
Pavel
Pavel

Ahoj Hanko, zní to zajímavě, mohli bychom mít společnu cestu, ozvi se pro víc detailů, a třeba něco dohodnem

12. 11. 2016, 18:45:58
Veronika Krahulcová
Veronika Krahulcová

Všechny zdravím, měla bych jednu prosbu, neví tady někdo, zda je možnost přespat nebo alespoň zůstat úřes noc na letišti v Kapském městě. Koncem června tam letím, na letišti budu až po desáté večer a už se mi nechce na pár hodin někdě hledat ubytování.

 

Díky za odpověď !

07. 05. 2017, 20:24:42

Podle webu sleepinginairports.net to lze. Vygoogluj si ho.

08. 05. 2017, 13:40:08
pristupna rezervace se lvy/gepardy ..
pristupna rezervace se lvy/gepardy ..

Ahoj Nevite prosim kde si pohladit a dostat se k nim do vybehu v okoli Kapskeho mesta, nemyslím tím, žádnou rychlpu smrt :)

22. 06. 2017, 21:33:39
Martin
Martin

Ahoj, od půlky srpna do půlky září budeme v Jižní Africe v oblasti Kapska. Bude si půjčovat auto. Kdybyste se v této a v tomto čase rovněž nacházeli, můžeme si vyměnit kontakty, případně si vyměnit zkušenosti a nebo se i sejít či část výletu cestovat společně. Kdyžtak piště na m.stancl@centrum.cz

01. 08. 2017, 21:24:48

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen blázen by šel, tam kam já jel.

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

Sponzorováno