Covid, zdraví a bezpečnost

14. 4. POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 31. května 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Pro mezinárodní přepravu (osobní i nákladní) je otevřeno 5 letišť a 20 pozemních přechodů.

9. 4. Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 31. 5. 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

21.12.2020 Je nutný negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a vyplnění formuláře.

26.10.2020 Lety do země byly obnoveny (pro cizince jen do Kapského města, Durbanu a Johannesburgu). Občané ČR musí počítat s vyšetřením na místě a nutností stáhnout trasovací aplikaci. Je nutný test (ne starší 72 hodin).

13.10.2020 Cestovatelé z ČR mají vstup do země zakázán.

Zdravotní péče v JAR je na velmi slušné úrovni, velký rozdíl j však mezi státním a soukromým sektorem. Ceny v soukromém zdravotnictví jsou velmi vysoké a ČR nemá s JAR dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče. Vzhledem k těmto skutečnostem se doporučuje uzavřít cestovní pojištění na úhradu léčebných výdajů. Nedoporučuje se koupání ve stojatých vodách s ohledem na výskyt bilharzie, do Krugerova národního parku se doporučuje být vybaven antimalariky. Poměrně vysoké procento obyvatel je nakaženo virem HIV nebo TBC.

Z hlediska bezpečnosti se nedoporučuje navštěvovat slumy ve velkých městech. V těchto oblastech je kriminalita velmi vysoká.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: