Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Conakry a Grande Mosquée ve čtvrti Camayenne, domorodé tance ve městě Macenta, velké trhy ve městě Kankanu, vodopády Les Chutes du Kinkon a Le Voile de la Mariée.

Cestopisy z Guinei

Guinease rozkládá v západní části Afriky na pobřeží Atlantického oceánu. Patří mezi nejchudší země světa a je z velké části závislá na zahraniční pomoci. Její ekonomickou situaci komplikují i váleční uprchlíci ze sousedních zemí. Lidé se živí hlavně zemědělstvím (pěstuje se rýže, maniok, ananasy, podzemnice olejná). Vyváží se hlavně bauxit, protože Guinea má asi 30% světových zásob této hliníkové rudy.

GUINEA

Na severu země se nachází suchá, na pobřeží pak vlhká nížina. Zbytek země je kopcovitý až hornatý. Hodně zde prší, Guinea patří k zemím s nejvyšším počtem srážek v západní Africe. Největších výšek dosahuje v oblasti Fouta Djalon v severozápadní části země, nejvyšší bod (Mt. Nimba 1752 m) leží ale na jihu na hranici s Pobřežím slonoviny. Pahorkatina Fouta Djalon Plateau má průměrnou výšku okolo 1200 m, je to velice pěkná, zelená krajina, která láká k trekkingu a jízdě na horských kolech. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Guinei.

Zdravotní středisko, Kankan, GuineaZdravotní středisko, Kankan, Guinea

Zdravotní středisko, Kankan, GuineaZdravotní středisko, Kankan, Guinea

Zajímavost v Guinei

Hlavní město Conakry ležící na pobřeží Atlantiku bylo kdysi považováno za jedno z nejkrásnějších v Africe. Dnes se dá o něm spíše říci, že si uchovává svůj typický africký charakter. Ve městě je obrovská mešita Grande Mosquée, která pojme 10000 věřících. V okolí města se nacházejí pěkné pláže. Oblíbenými cíli jsou i krásné pláže na příbřežních ostrovech, na které jezdí pravidelná lodní doprava.

Další fotky z Guinei si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: