Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: přírodní rezervace Abuko, ptačí rezervace Tanji, národní parky Kiang West, Gambia River a Niokolo Koba, tajemné kamenné kruhy Sine Ngaye`ne, Wanar, Wassu a Kerbatch a hlavní město Banjul.

Cestopisy z Gambie

Na atlantickém pobřeží i v okolí řeky Gambia je několik přírodních rezervací a národních parků. Kromě velkého množství různých ptáků v nich žije i několik druhů opic. Poblíž Banjulu jsou to Abuko Nature Reserve a Tanji Bird Reserve (kromě naučných stezek i skanzen africké vesnice). Výše po řece Gambia pak Kiang West National Park a Gambia River National Park. Cesta lodí po veletoku Gambia opravdu stojí za úvahu.

Hlavním a největším městem je Banjul, jeden z nejlepších přírodních přístavů západní Afriky. V okolí města se na pobřeží nachází rekreační resorty a pěkné pláže. Ve východní části země leží archeologická památka, tajemné kamenné kruhy Wassu Stone Circles. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Gambie.

GambieGambie

GambieGambie

GambieGambie

Zajímavosti v Gambii

Gambie je malý západoafrický stát na pobřeží Atlantického oceánu. Rozkládá se v úzkém pásu, který nikde nepřesahuje 50 km, kolem sjejnojmenného veletoku. Téměř celé území je pokryto savanou, ze které občas ční baobaby. Při pobřeží a kolem řeky Gambia se nacházejí močály a lesní porosty. Většina obyvatel země žije na venkově a živí se zemědělstvím a rybolovem. Chovají dobytek a pěstují obilniny, včetně rýže. Hlavním vývozním artiklem jsou burské oříšky.

Další fotky z Gambie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: