Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: mešita Al Khulafa al Rashidin v Asmaře, kráterové jezero Badda, korálovými útesy na ostrově Dahlak Kebir, mešita Sheikh Hamal v Massavě a mužský klášter Debre Bizen u městečka Nefasit.

Cestopisy z Eritrey

Eritrea se rozkládá na východě Afriky podél Rudého moře. Patří k nejmladším africkým státům, protože teprve v roce 1993 získala úplnou nezávislost na Etiopii. Území Eritrey tvoří suchá a velmi horká pobřežní nížina (zde byla naměřena nejvyšší průměrná teplota na světě), která je na jihovýchodě vyplněna pouští Danakil. Směrem do vnitrozemí se krajina zvedá až do výše téměř 2500 m nad mořem, aby pak opět na západě u súdánských hranic přešla v nížinu. Země často trpí suchem a patří k velmi chudým africkým zemím. Byla hodně zničena desetiletími trvající válkou s Etiopií a v současné době je stále závislá na potravinové pomoci mezinárodních organizací.

Eritrea

Země často trpí suchem a patří k velmi chudým africkým zemím. Byla hodně zničena desetiletími trvající válkou s Etiopií a v současné době je stále závislá na potravinové pomoci mezinárodních organizací. Největšími městy jsou hlavní město Asmara a přístavy Massava a Assab. Ve vnitrozemí se rozkládají na náhorních planinách další zajímavá města, směsice starýchpamátek z koloniální éry, muslimských staveb, soudobých tržišť a trhů se zvířaty. Najdete zde i archeologická naleziště a dávné skalní malby. V asmarském Národním muzeu se můžete poučit o historii i kultuře země.

Zajímavosti v Eritrey

Eritrea nabízí krásné koupání, šnorchlování a potápění se k neporušeným korálovým útesům v teplém Rudém moři. Podmínky pro tyto aktivity najdete nejen na pobřeží, ale i na blízkém souostroví Dahlak, které se skládá z více než dvou set ostrovů. Průjezd nehostinným horkým pobřežním pruhem (500 km) pouště Danakil, která patří k nejteplejším místům na Zemi, může být docela dramatický. Doporučuje se dokonce najmout si průvodce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: