Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout:  královský palác v Abomey, města Porto Novo, Cotonou a Ouidah, kde je tradičním náboženstvím vúdú a národní park Pendjari.

Cestopisy z Beninu

Benin je jedna z nejzajímavějších západoafrických destinací.Je kolébkou kultu vúdú, jehož rituály s bubny a tanci jsou v některých místech stále ještě k vidění. Pro cestovatele jsou zajímavé vesnice vystavěné na kůlech v jezeře na západě země, ke kterým se můžete dostat pouze po vodě. Mimořádně cenné jsou zbytky jednoho z největších královských paláců západní Afriky v Abomey.

Benin[

Podobně jako jinde v Africe mají mnohá města a vesničky barvité trhy, kde můžete vidět či nakoupit různé originální rukodělné výrobky – textil, keramiku, řezby, ale i fetiše a sušené části rostlin i živočichů používané v tradiční medicině a náboženství. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Beninu.

Pohoří Atakora (Benin)Pohoří Atakora (Benin)

Rezervace Pendjari (Benin)Rezervace Pendjari (Benin)

Pláž v BeninuPláž v Beninu

Zajímavosti v Beninu

Benin se táhne od Guinejského zálivu směrem do vnitrozemí Afriky v délce asi 670 km. Pobřeží je lemováno bažinami s mangrovnkovými porosty. Zde se nacházejí největší města, Porto Novo a Cotonu. Severně od pobřeží leží úrodná náhorní plošina, která postupně přechází v savanu a hory. Na severu Beninu se rozkládá Národní park Pendjari, rezervace divokých zvířat.

Další fotky z Beninu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: