Doprava

Leteckou dopravu do Luandy zajišťuje např. společnost AirFrance. Doprava po Angole není příliš bezpečná. Na silnicích se stále nachází velké množství min a dochází tu k útokům na vozidla. V autobusech a vlacích hrozí okradení. Pěší cestování se už vůbec nedoporučuje kvůli riziku přepadení. Mnoho oblastí je dostupných jen letecky. Vojáci a policisté turisty kontrolují a často jim bezdůvodně zakazují další cestu.

Pokud se přesto rozhodnete vypůjčit si vozidlo, budete potřebovat náš i mezinárodní řidičský průkaz. Půjčovny automobilů fungují v Luandě, kde své služby nabízejí renomované světové společnosti. Jezdí se vpravo. Stav silniční sítě je špatný. Většina komunikací byla zničena za občanské války a na mnoha místech se stále nacházejí pozemní miny. Doporučujeme terénní vůz s pohonem všech čtyř kol, protože do mnoha oblastí vedou neudržované silnice. Znovu upozorňujeme na velké nebezpečí v podobě min, banditů a zkorumpované policie.

Autobusová doprava funguje v mnoha oblastech, ale je nebezpečná. Autobusy jsou v děsivém stavu, nespolehlivé a jezdí přecpané. Mnoho pasažérů se zaměřuje na kapesní krádeže. Taxi je těžké najít a řidiči většinou požadují neúměrnou úhradu. Vlaky jezdí nespolehlivě. Většina železničních tratí je zničených a zaminovaných. Jediné kvalitnější spojení funguje mezi městy Lobito, Benguela a Luaubut. I tyto vozy jsou špinavé, bez klimatizace a lůžkové úpravy. Je možné využít také jiné trati, ale jsou v ještě hrozivějším stavu. Nutno dodat, že i vlaky jsou častým dějištěm násilí. Letecká doprava spojuje mnoho měst a často je jedinou možností, jak se někam dostat. Počítejte s tím, že zájem o místo v letadle je obrovský.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: