Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: pohoří Hoggar, Alžír s mešitou Ketchaoua Mosquée, města Oran a Constantine, oázy El-Goléa, Beni Abbés a Timimoun a dva klenoty pouště Tadrart a Tassili.

Cestopisy z Alžíru

Alžírsko je druhá největší africká země. Osídleno je především pobřeží Středozemního moře na severu. Je to nejúrodnější část země, najdete tady také největší alžírská města (Alžír, Oran, Constantine) a pěkné pláže.

Ve všech městech i vesnicích nejdete krásné mešity, z nichž nejznámější je Ketchaoua Mosquée v hlavním městě Alžíru. Na jihu z pouště vystupuje do výšky 3 000 m pohoří Hoggar s nejvyšší horou Alžírska Tahat. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Alžírska.

Zajímavosti v Alžírsku

Poušť Sahara pokrývá asi čtyři pětiny země a od pobřeží je oddělena dvěma rovnoběžně se táhnoucími hřebeny Malého a Velkého Atlasu, mezi kterými se nachází vysoká náhorní plošina s řadou solných jezer.  Na Sahaře se střídají písečné a kamenité pouště a kromě několika oáz zde není téměř žádná vegetace. Oázová městečka lemují hlavně dvě velká písečná moře (tzv. ergy), Grand Erg Occidental na západě (hlavní oázy El-Goléa, Beni Abbés, Timimoun) a Grand Erg Oriental na východě (El-Oued). Uprostřed Alžírska se nachází velká datlová oáza Ghardaia.

Další fotky z Alžírska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: