O krávě, její svatosti a moči

O krávě, její svatosti a moči

Před cestou do Indie se četbou připravte na kulturní šok, který vás čeká. Všechno bude jiné.

Dobrá je třeba profesionálně udělaná stránka http://eng.gougram.org/, která je určena ochraně posvátných krav. Najdete zde vědecké studie o zdravosti kravské moči, hezké obrázky všech druhů krav nebo podrobnosti o kampani na ochranu krav v Indii.


Zde nadpisy posledních aktuálních článků:

–    Ti, kdo nejsou loajální krávě, nikdy nemohou být loajální Matce Indii.
–    Mezi matkou, Zemí a krávou je blízký vztah.
–    Jen lidé vychovaní v nepřátelských kulturách jsou proti zákazu zabíjení krav.
–    Zničení světa je nevyhnutelné, pokud nebudeme ochraňovat krávu.
–    Západní konzumní styl života je kořenem všech problémů světa.
–    Zemědělství je způsob uctívání Boha.

Krávy

HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond – i vy můžete přihlásit svůj projekt.

Zkušenosti čtenářů

dany

Vi nekdo, co se deje, kdyz krava uhyne? Pri takovem mnozstvi to v Indii musi byt casta zalezitost.. zejmena ve mestech.

dan
dany:

stejně tak mě při cestování po indii napadlo, kdo ty pouliční krávy dojí? krmení jsem viděl, ale dojení? za celou dobu sem neviděl nikoho, že by se toho ujal :))

Tinka
dan:

A jeje snad nepatříte mezi ty jedince, kteří si myslí, že kravičky mají mléko jen tak. Ne, kráva jako každý savec musí mít telátko, aby měla mléko. V dnešní době se opravdu najdou lidé, kteří to neví…smutné.Jinak miluji krávy. Sníst krávu, je jako sníst koně. Sníst koně, je jako sníst člověka. Po 4 letech, ale nevadí..=)

dan
dany:

tak jsem se po více než měsíci vrátil opětovně z indie a trochu jsem věci přišel na kloub. uhynulé krávy se opravdu většinou jenom stahují z centra měst/vesnic a nechají se volnému rozkladu stejně jako např. uhynulí psi. např. v kalkatě jsem ale viděl spousty rozkládajících se psů přímo na ulici na slunci a nikoho to zrovna nevzrušovalo. v kalkatě mimochodem ale už nenarazíte na ulicíh na jedinou krávu, protože vláda již dříve neúnosný stav vyřešila tak, že všechny krávy z města vytlačila. kam, to netuším.
jelikož jsem tam byl tentokrát s přírodovědně vzdělanou kamarádkou, tak mi vysvětlila, že krávy, které nemají telata a nedojí se a nejsou vyšlechtěné s prodlouženou dobou laktace, tak přestanou po otelení tvořit mléko a proto je není třeba ani následně dojit (hodně zjednodušeně řečeno). tímto se tedy Mise (Misovi) omlouvám za svou navědomost okresního formátu, ale jsem městský, humanitně vzdělaný člověk, který je již zcela vyklouben z postmoderního světa, tudíž jsem dříve nevěděl, jak to mezi krávami chodí.

Misa

A proc by je nekdo mel dojit? Krava ma mleko pro telatko, ne pro to, aby ji nekdo dojil. A nezajima vas take, zda nekdo doji v CR jeleny? Take jsem videl krmelce, ale dojeni? Nemuze to byt hajny? Nebo snad urednik zmocneny Ministerstvem pro mistni rozvoj? Vas dotaz jje krasnou ukazdkou vykloubeni postmoderniho sveta, kdy cestujete na druhy konec zemekoule a tam se z nevedomosti divite naproste banalite formatu okresniho preboru.

kitty
Misa:

No ja nevim Miso, ale mi vzdy v Indii rikali, ze kravy se tam nepotuluji volne, ale kazdou kravu, i ty na ulici zdanlive bezprizorni, nekdo konkretni vlastni.
A ten clovek je pak take doji. Ty kravy nejsou divoke, ale domaci, jen se neporazi na maso. Mleko se z nich ale normalne bere. Jen to nedelaji hinduiste a ne verejne – to je mozna taky duvod, proc Dan nevidel dojeni.

Dany
Misa:

Miso ja nevim, zda-li jsi v Indii byl ci ne, ale tipuju, ze ne. Ani nevim, co si presne predstavit pod pojmem vykloubeni z postmoderniho sveta, takze stejne tak nevim zda-li ci jak hluboce vykloubenej jsem ci nejsem. Ale presto me zajima, jak to s tema kravama je a rozdil mezi jelenem a kravou jsem schopen rozpoznat. To, ze krava ma mleko v dobe, kdy ma tele vim taky. Presto me nepripadne ani Danova otazka nijak divna. A zustavam zvedavej, zda-li nekdo, na otazku „co se deje, kdyz krava uhyne?“, odpovi.

Ivan

to Misa : Mléko pro telátka :-)))

Přemýšlel jste někdo někdy o tom, kolik se vypije mléka v Indii za den? Už jste někdo viděl v Indii kravín nebo stádo dojných krav? Možná bůvolů. To je oblíbená finta – teoreticky je většina indického mléka z bůvolů, ale prakticky? Je to přesně jak říká Kitty, jen bych poopravil, hinduisti dojí také….

V

Jeden člověk od Hare Kršna (tady v Čechách) řekl, že krávy pohřbívají, nejspíš tedy kremací stejně jako lidi. Ale to asi jen ty z jejich vlastních stád. Jinak jsou tam v nejnižších kastách lidi (Hinduisté), kteří mrtvé krávy stahují a vydělávají jejich kůže. Hodně mrtvých krav se, stejně jako jiné mršiny, odtáhnou někam na kraj vesnice, kde se o ně postarají supi, psi a prasata… Krávy se v Indii samozřejmě dojí a nevím, proč by to Hinduisté, kteří jsou často vegetariáni, nedělali. (Pro hodně lidí je to jediný zdroj živočišných bílkovin.) Lidi ale mají radši buvoli, mají tučnější mléko a taky se můžou prodávat na maso (ale protože jsou podobní kravám, tak jen Muslimům). Hinduisté běžně využívají k tahu voly. Není tak úplně pravda, že se krávě nesmí ublížit.

dany
V:

dik za odpoved, tak nejak jsem se domnival, ze to je. Uhynulou a rozkladajici se kravu u silnice nebo nekde dal od vesnice jsme videli, prave proto cloveka napadne jak to obecne (a hlavne ve vetsich mestech) je a nikde v literature jsme to nevycetli.

y
dany:

Když se v Dilí na ulici přenožily krávy, že se nedalo ani projít(pár let zpátky), naložili je na nákladáky a odvezli do radžastánské pouště a tam vyložili, opravdu originální indický způsob na vyřešení tohoto problému:))))

Robert

Co se týká krav v Indii je to asi tak:

1. Krávy se v Indii zabíjí, ale dělají to většinou muslimové, kteří hovězí jedí. Chudí hinduisti jim ale často ty krávy prodají.

2. V Indii je sice hodně krav, ale dávají velice málo mléka. Kvalitního mléka je v Indii ve skutečnosti nedsostatek.

3. Nemyslím si, že by všechny krávy co jsou na ulici někomu patřily. Ty co už nemají mléko jsou hodně často bezprizorní. Býky také lidé neradi vydržují.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: