HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Národní parky Pobřeží slonoviny

Národní parky Pobřeží slonoviny

Národní park Comoé Na severovýchodě leží největší národní park Parc National de la Comoë, který je také nejznámější. Je zde možné vidět lvy, slony i hrochy. Na své si přijdou i milovníci ptáků. Park je otevřený od prosince do května. Národní park Comoé je jednou z nejrozsáhlejších chráněných oblastí v Západní Africe a je pro něj charakteristická také velká rostlinná různorodost. Národní park TaiTento národní park je posledním větším pozůstatkem původního tropického pralesu v Západní Africe. Jeho bohaté rostlinstvo, ohrožené některými druhy savců např. hrošíkem neboli trpasličím druhem hrocha a 11 druhy opic, je z vědeckého hlediska velice zajímavé. Přírodní rezervace Mount Nimba Hora Mt. Nimba se nachází na hranici tří zemí – Pobřeží slonoviny, Libérie a Guinei. Její svahy jsou pokryty hustým pralesem a na úpatí se rozprostírají travnaté pastviny, které poskytují útulek mnohým rostlinám a zvířatům, které rostou a žijí pouze tady.   Tyto tři přírodní parky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Parc du Banco

Poblíž hlavního města je pralesní rezervace Parc du Banco s největší venkovní prádelnou, ve které denně pere tradičním způsobem prádlo přes 300 lidí.

Poblíž Sassandry je přírodní park, ve kterém můžete vidět hrochy, Parc Naturel de Gaoulou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: