HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

HMYZÍ SPECIALITY ŠÉFKUCHAŘE

 

Jídlo teď

 

 

PROGRAM KLUBU CESTOVATELŮ V BRNĚ

Klub cestovatelů Vám nabízí bohatý program zajímavých cestopisných besed.  V případě Vašeho zájmu, prosím rezervujte si svá místa, občas se nám stává, že kapacita čajovny nestačí.

V případě, že si u nás budete přát mít soukromé promítání, nebo třeba firemní akci, velice rádi Vám poskytneme prostředí útulné čajovny a plátno, ozvučení a projektor Vám zapůjčíme. Cena za pronájem dataprojektoru činí 100,-, v případě rezervace celé čajovny je podmínkou minimální útrata 1000,- za celou skupinu.

Chcete-li uspořádat vlastní přednášku, konktaktujte nás na brno@hedvabnastezka.cz.

 

KURZY "POZNEJ SVĚT VŠEMI SMYSLY" nově v Klubu cestovatelů

V prostorách naší čajovny nabízíme vzdělávací kurzy pro děti mateřských školek a studenty základních a středních škol. Vyberte si zajímavé téma a společně si poslechněte poutavé vyprávění zkušených cestovatelů, koukněte na zajímavé fotografie z dané destinace, přivoňte ke koření a dalším vůním, poslechněte lokální hudební rytmy, sáhněte si na originální předměty dovezené z daných zemí a v neposlední řadě ochutnejte místní pokrm, který Vám naši kuchaři připraví. To vše v prostorách našeho Klubu cestovatelů... Více informací naleznete zde: //www.hedvabnastezka.cz/5-smyslu/Prosinec:

3. prosince (ne) - Extrem Food night (18:00,Milan Václavík, 990,-)

V restauraci Klub cestovatelů 3.12. proběhne jediněčný večer plný nevšedních chutí a zážitků. Kuchař a cestovatel Milan Václavík pro vás připraví 5 chodové extrémní menu, které jen tak někde neochutnáte.

Jednotlivé chody budou doprovázeny záživným výkladem o původu pokrmů a způsobu jejich přípravy.
Zažíjte s námi extrémní chutě a nekupujte si kvůli tomu letenky na druhý konec světa. Příjďte na jedinečný Exotic food night.

Nákup vstupenek na https://www.smsticket.cz/vstupenky/10433-extrem-food-night

Nebo v restauraci Klub cestovatelů.

Předprodej vstupenek se ukončuje 26.11 2017.

4. prosince - Karibská „kráska“? Na Kubu za Mojitem (18:30, Libor Bednář, 50,-)

Všudepřítomný kubánský rum a teperamentní hudba  vás budou doprovázet na každém kroku exotického  "ostrova svobody". Temperamentní i smutná Havana. Mogoty v NP Vinales,  koloniální město Trinidad (památka Unesco), revoluční Santa Clara a Che Guevara, lenošení na  bílých karibských pláží.

5. prosince - Borneo (18:30, Milan Václavík, 50,-)

S úsměvem nejdál dojdeš. A když dojdeš až na Borneo, budou se tam na tebe usmívat všichni. Zěmě, kde je úsměv synonymem pozdravu. Místo, kde ochutnáš nejsmradlavější ovoce světa, kde se můžeš potápět v ráji potapěčů s milionama rybiček a místo kde palma olejná zdevastovala většinu krajiny. Pralesy, opice, jeskyně, čajové plantáže, noční trhy plné jídla i stovky kilometrů monotoní krajiny bez duše kde roste jen palma. Přednáška o mé nejlepší i nejhorší cestě vůbec.

6. prosince (st) - Snow Film Fest (18:00, Stanslav Dadák, 100,- (pro členy klubu Hedvábná stezka ZDARMA))

Ty nejepší snímky se zimní tématikou za uplynulý rok. POZOR: Program má 4 hod!

7. prosince (čt) - soukromé promítání

10. prosince (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

11. prosince (po) - soukromé promítání

12. prosince (út) - Čezetou kolem Afriky (18:30, Martin Magnusek, 50,-)

Cestování Martina Magnuska začalo trochu nenápadně s prvním řidičským průkazem na motorku. Od kratších cest po České republice se dostal až k mnohaměsíčním solo cestám po Asii a Africe. Přijďte si poslechnout povídání o cestě na stařičké Čezetě po africkém kontinentu, kde celkově strávil přes 10 měsíců a najel 45 tisíc kilometrů. Od hornatého Lesotha po nekonečné pouště Súdánu, kávové plantáže ve Rwandě nebo gorily horské v Ugandě. To vše v sedle více než 50 let starého motocyklu.

13. prosince (st) - Peru - magické Andy (18:30, Roman Janusz, 50,-)

Dobrodružné putování překrásnou zemí pod Jižním křížem napříč nejvyššímiperuánskými pohořími. Dech beroucí scenérie jednoho z nejkrásnějších treků světa vCordillera Huayhuash - rozeklané vrcholy, ledové pyramidy, tyrkysová jezera.Majestát Bílých Kordiller - fascinující království sněhu a ledu pod proslulýmHuascaránem, zdolání vrcholu Nevado Pisco 5752 m. Velkolepé incké památkya koloniální pupek světa Cusco. Barvami a úsměvem hýřící Peruánci.
El Perú grandioso y gracioso!

www.gorole.cz

14. prosince (čt) - Vernisáž výstavy Soni Šťastné - Batika z ostrova bohů (18:00)

14. prosince (čt) - Bali - ostrov bohů (19:00, Soňa Šťastná, 50,-)

19. prosince (út) - LowCost Race: Přes nejšílenější výzvy k sebepoznání (18:30, Barbora Hübschová, 50,-)

Když se řekne LowCost Race, každý si představí „závod v cestování bez peněz“. Představte sišílené týmy, kterým není cizí jíst z popelnic nebo neustále o něco žebrat. Bojují denně o svojepřežití. V cizím městě. S cizími lidmi. Vydáni na pospas osudu.

My byly jeden z těch týmů – Berem Kramle.

Ale o čem tenhle závod doopravdy je? Proč se do něj hlásí čím dál víc lidí? Jaké je ono kouzlo cestování bez peněz? A jak tato zkušenost zatočí s vaším životem?

Povíme vám o naší cestě závodem. Vyprávění okořeníme o vtipné i téměř neuvěřitelnéhistorky. Ukážeme vám, jak mít v 10 dnech prakticky všechno, po čem toužíte. Že je to bezpeněz nemožné? Povíme vám, jak jsme letěly letadlem, večeřely s milionářem a nechaly se tetovat… (a ne zrovna zadarmo, jak jsme si přály).

 

20. prosince (st) - Makedonie, Kosovo, Albánie (18:30, Lukáš Štěpánek, 50,-)

Právě jsme přejeli horský hřeben rozdělující Kosovo a Albánii. Sedíme v bílé staré dodávce značky Mercedes kromě nás naložené všemožnými bednami a pytli, o kterých nemáme ponětí, co se v nich vlastně převáží. Na Balkáně nejsme poprvé, ale z příjezdu do Albánie máme smíšené pocity. Je devátý den našeho putování a máme za sebou makedonský Golem Korab a přespání v Kosovu. Hodina cesty nás dělí od města Bajram Curri v předhůří Prokletije. Našim cílem je pokořit nejvyšší vrchol tohoto pohoří - Maja e Jezercës. Nezdolání této hory nás loni připravilo o stoprocentní úspěšnost výpravy, druhý pokus snad vyjde. Ale předbíháme, stále jsme ještě v dodávce…

 

  

 

,

Během dvouletého pobytu na Bali jsem měla možnost studovat místní tradiční umění, v rámci kterého mě nejvíce zaujala technika batiky, neboť pomocí horkého vosku a barev lze vytvářet rozmanité vzory a efekty. Na této výstavě bych vám ráda představila svou autorskou tvorbu, která vznikala jak na Bali, tak u nás v ČR.

17.05.2011, Redakce


Diskuse


Dobrý den, prosím o rezervaci 2 míst na 14. ledna - Austrálie. Vybíráte nějaké vstupné za tuto přednášku? Děkuji mnohokrát a těším se!
07. 12. 2013, 20:14:32
Rezervaci je potřeba udělat telefonicky na 774 048 589. Děkujeme
09. 12. 2013, 07:34:58
Tady je asi něco špatně.......? 20. března (čt) - Jižní Amerika (18:30, Katka Smolová) Staly se nejoblíbenějšími cíli cest mnohých cestovatelů, Thajsko, Laos, Kambodža i Vietnam.
14. 02. 2014, 11:12:11
Dobrý den, jistě, něco se nám nějak smíchalo dohromady. Co nejdříve napravíme...
24. 02. 2014, 12:34:08
Dobrý den, 20.3. tedy bude Jižní Amerika, nebo Asie? Děkuji
17. 03. 2014, 12:28:28
Hezký den, omlouváme se za zmatky. 20.3. bude Asie.
17. 03. 2014, 21:55:40
Dobrý den,jestli byste měli zájem o zařazení do programu,posílám krátkou anotaci své přednášky,kterou do klubu v Brně nabízím: NÁZEV:Se spacákem po Golanských výšinách ANOTACE: Poznáme krajinu a život lidí na Golanských výšinách, přírodní rezervace v pohoří Hermón na izraelsko-syrském pohraničí, rezervace Banias a Jehudíja, prameniště řeky Jordán s vodopády, starověká města Dan a Chasór v horní Galileji, mamlúcký hrad Nimrod, život v moderním kibucu pod ním, sjedeme horní tok Jordánu na kajaku a seznámíme se soužitím rozličných národností, náboženství i původu obyvatel - Židů, Palestinců a Drůzů.Seznámíme se zblízka se životem kluků a děvčat při službě v izraelské armádě, zavítáme mezi obyvatele Hebrónu, Jericha a Betléma na Západním břehu a nahlédneme na jejich živobytí, uvidíme obrázky z Judské pouště a skalní pevnosti Masada nad Mrtvým mořem, projdeme se obvyklými i neobvyklými zákoutími Jerusaléma a Tel Avivu, uvidíme řadu dalších míst při putování po zemi Izrael.
05. 03. 2014, 22:48:08
Zvu na dnešní promítání (2.6. v 18.30 zde v klubu cestovatelů ) o mé cestě přes pět sibiřských republik (Altaj, Tuva, Chakázie, Krasnojarský Kraj, Burjatsko). Uslyšíte, jak si lze ukázat prstem na mapě a sejít se s kamarády uprostřed Asie (Tuva je geometrický střed Azie) a projít pěšky několik stovek kilometrů divočinou bez civilizace. Dozvíte se, že i v současném ticíciletí existují šamané a uvidíte záběry a zážitky z jednoho šamanského spolku v republice Tuva. Kromě Tuvy se spoustou hor a jezer se těšte na přírodu Altaje, lezecké skalní pískovcové oblasti v Krasnojarském kraji, kuriozity ze života V.I Lenina v Chakázii, transibiřskou magistrálu, Bajkal, Výstup na nejvyšší vrchol divokých Sajan v Burjatsku.
02. 06. 2014, 14:15:05
Dobry, chci se zeptat jestli bude vecer s chuti hmyzu. Dekuji
03. 06. 2014, 14:52:12
Ahoj, hledám nějakého cestovatele, který by se rád podělil o své cestovatelské zážitky s dalšími ve formě přednášky (prezentace, video atd...). Super prostor sportovního centra a vybavení je k dispozici. Na honoráři bychom se domluvili konkrétně, ale jelikož vstupné bude nejspíš dobrovolné, nečekejte závratné částky :) Místo: Velké Meziříčí
16. 11. 2014, 10:43:55
Ahoj, byl jsem 8 dni v Samoa - fotek mam spoustu, mam i video, ktere obsahuje mimo jine i zabery z potapeni atd. Zazitku mam relativne dost, i kdyz 8 dni samozrejme neni mesic nebo dva... Jen nemam lidi, se kterymi bych se podelil - pokud ty ano a Samoa se ti zda dostatecne atraktivni, napis email... Lukas
03. 06. 2015, 04:37:26
Ahoj, pokud stále hledáš tak napiš na mail kety.kabelikova@seznam.cz a můžeme se zkusit domluvit :) (Norsko, Gruzie, Island...)
03. 03. 2015, 09:44:47
Dobrý den,kdybyste měli zájem,rád povyprávím o cestování po Izraeli.Mám proježděnou,se spacím pytlem a spaním pod širou oblohou, bez karimatky,s 8 litry vody v batohu atp.krajinu Galileje,rokle Nachal Amud,oblast kopců Meron,Golany kolem Hermon Natural Reserve podél libanonské a syrské hranice s drůzskými vesnicemi, prameny Jordánu u kananejského Danu,raftem horní Jordán,taky poušť kolem Beerševy,Západní břeh kolem Jericha,Hebronu s jeho svatyněmi,starověká místa, vykopávky i novodobé diskotéky v Tel Avivu ad.Jídlo jsem měl ze samošek v Nahariyi a jinde,domácké od místních, ze základny Cahalu(Isr.defence forces) a odjinud.Jestli by to zajímalo, prosím ozvěte se.Josef
27. 07. 2015, 22:49:08
Petra
Petra

Dobry den, zajimalo by me, zda kdyz je vecer prednaska, je mozne byt v restauraci na jidlo, bez ucasti na prednasce..Dekuji.

15. 04. 2016, 15:06:59
Lucie
Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda neděláte poukazy? Ráda bych zakoupila poukaz pro 2 osoby na hmyzí večer... Přítel je na to moc zvědav a mně to přišlo jako skvělý dárek na Vánoce :) děkuji

28. 11. 2017, 17:04:41
Standa
Standa

Taky bych bral poukaz na hmyzí večer

07. 12. 2017, 11:29:44

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze