HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

HMYZÍ SPECIALITY ŠÉFKUCHAŘE

 

Jídlo teď

 

 

PROGRAM KLUBU CESTOVATELŮ V BRNĚ

Líbí se Vám nějaká přednáška? Tak si pořiďte lupen s předstihem zde:

Na místě lupen mnohdy ani neseženete :) 

Je libo si zapřednášet? Není problém, zde jsou podmínky:

https://www.hedvabnastezka.cz/klub-cestovatelu-brno/pro-prednasejici/
Březen:

1. března (čt) - Gruzie - malý a přesto velký kousek Evropy v Asii (18:30, Michal Meissner, 60,-) - PLNO (další termín 5.4.)

Jak asi chutná okusovaná, ale hrdá Gruzie na víně, či na koni, v lázni horké i ledové, nebo jen tak na ohni? Jak vypadá pokřivený architektonický mix ve Tbilisi? Kam vás zavedou české turistické značky v Tusheti? A je ve Svaneti víc hovad nebo turistů? To vám poví skvadra MiMiMiMa.

1. března (čt) - Trekování po incké stezce v Peru a barvy Bolívie (18:30, Jiří Hanák, 60,-) - ZRUŠENO!

Dochovaných památek z Incké říše je poměrně dost ale co vlastně víme o Incích? Proč bylo postaveno Machu Picchu? Proč bylo opuštěno? Vydali jsme se na náročný a krásný sedmidenní trek který vedl centrem imperia, abychom zjistili, jak Inkové vlastně žili. A Bolívie? Je prostě nádherná. Barevná. Rozmanitá. Neustále se usmívající lidé. Výborná a levná místní jídla. Ukážeme vám fotky ze solných plání, treku kolem nejvyšší hory a dalších zajímavých míst.

5. března (po) - Namibie, Botswana - 4x4 Roadtrip jižní Afrikou (18:30, David Švejnoha, 60,-)

Nezapomenutelná cesta terénním autem africkou divočinou. Botswanská poušť Kalahari a magické solné pláně Makgadikgadi, obrovská koncentrace zvířat v krásném parku Chobe a v deltě řeky Okavango. Pohled do života Sanů (křováků) a jejich unikátní obrazy na skalách Tsodillo Hills. Krátký přejezd do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády. Na severu Namibie navštívíme vesnice kmenů Himba, Herero a Zemba. Projedeme obrovský park Etosha. Zažijeme drsné klima jedné z nejkrásnějších pouští světa Namib. Obrovské červené duny Sossusvlei a staré kmeny akácií Deadvlei. Desítky tisíc lachtanů na pobřeží Cape cross a zažijeme město duchů Kolmanskop a nakonec drsný Fish River Canyon.
www.svejnoha.cz

6. března (út) - Expediční kamera (18:00, Stanislav Dadák, 100,-/1,- pro členy Hedvábné stezky)

Filmy, jež budou promítány!

DugOut - Velká Británie, 2017, 53 min, Režie: Benjamin Sadd

Oči Boha (The Eyes od God) - Německo, 2017, 31min, Režie: Olaf Obsommer

Teória šťastia - Slovensko, 2017, 36 min, Režie: Rasťo Hatiar

 

BONUSOVÉ FILMY

Oddaný (Dedicate - freediving) - Norway, 2017, 8min, Režie: Shams & Alex Aimard

Back to Heights - Česká republika, 2017, 15min, Režie: Jan Zurek

Nefritové vody (Waters of Greenstone) - Nový Zéland, 2017, 26min, Režie: Simon Waterhouse

7. března (st) - Babettou napříč Islandem (18:30, Libor Vávra, 60,-)

Je léto a skupina šesti mladíků balí teplé oblečení. Babetty jedou na Faerské ostrovy a Island. Země ohně a ledu se jistě nemůže dočkat, až mopedům ukáže záludnost sopečných cest či krásu nespočtu vodopádů. Přijďte si poslechnout, jak vše projeli bez doprovodného vozidla, proč by se s mopedy na Island znovu nevydali a kolikrát potřebovali tažné lano.

8. března (čt) - Tajemný Bhutan (18:30, Libor Bednář, 60,-)

Podívejte se do nejuzavřenější země světa Bhutanu- „chudého Švýcarska. Bývalé budhistické království, kde se úroveň vyspělosti státu mimo jiné měří i HDŠ (Hrubým domácím štěstím).

Tajemné Dzongy a stůpy pod Himalájem. Budhistický klášter Taktsang Pelphug - Tygří hnízdo v oblacích . Adrenalinové letiště v Paru. Cestopisná přednáška s promítání.

Večerem vás bude provázet geograf, cestovatel a fotograf Libor Bednář

9. března (pá) - Imagine your Korea (18:30, Lukáš Pospíšil, 60,-)

Když jsem někomu řekl, že se chystám do Jižní Koreje, tak nesladovaly zpravidla dvě reakce. Myslíš, že se ještě vrátíš zpátky? Co je vůbec v Koreji?

Co se týče bezpečnosti, tak to asi nejlépe vystihuje věta, kterou použil americký voják sloužící v DMZ. Teď je to jen slovní přestřelka, ale jinak je klid.


Co je v Koreji zajímavého? Otázka by spíš měla být, co v Koreji není. Naleznete zde skoro úplně vše! Korea je přesně taková, jakou ji chcete. Pokud chcete, můžete sem vyrazit na pláž a jen se válet. Můžete objevovat přírodu (hory, bambusové lesy, čajové plantáže, jeskyně, …). Stavit týden jen v Seoul po klubech. Navštěvovat nejrůznější festivaly. Objevovat moderní architekturu. Navštívit spousty chrámů, historických vesnic a dalších památek. Pro nás je tato země „zahalená tajemnem“ a moc o ní nevíme a právě v tom je její kouzlo.

Korea mi okamžitě přirostla k srdci a hned jsem ji zařadil mezi mé TOP destinace. Přijďte si tedy poslechnou mé vyprávění o třítýdenní cestě, protože tato země je mnohem víc než Seoul a PSY J

Trasa: Seoul – DMZ – Sokcho – Seoraksan National Park – Donghae – Andong –Gyeongju – Busan – Gwangju – Boseong Green Tea Plantation – Damyang – Jeonju – Maisan Provincial Park – Daejeon – Songnisan National Park -Suwon

12. března (po) - Nepál - hlavně sololit a killer (Manaslu circuit + Poon hill) (18:30, Stanislav Dadák, 60,-) - opakování

Ve 3 ráno: "1300m nahoru? No ty kráso, to bude pěknej výšlap. A v těch pěti prostě umřeme..."

O 1000m a 8 hodin později: "Ne, já to dělat nebudu! Blbě mi je, Renča má horečku, Bára nemůže dýchat a já tahám 2 batohy, se kterými sotva udělám nějakej ten krok. Se na to můžu příště vysr***. Příště by to chtělo toho nosiče."

O 2 dny později při rozhovoru s náhodnými Belgičany: "Ale jo, krapítek náročnější, ale dalo se to. Prostě pohoda. Osla jsme nesehnali, tak jsme museli po svejch. Ale Višnua (průvodce) nám radil. Sice zbytečně, ale radil - hlavně sololit a killer. A co Vy?" "No, my to prošli, ale ten nosič včera, tak ten se proletěl vrtulníkem, bo dostal edén plic..."

Ještě, že člověk na ty špatné věci zapomíná tak rychle. Pak mu totiž zůstanou vzpomínky na nádhernou přírodu, milé lidi, božskou atmosféru a super partu. Nepál bylo zatím to nejhezčí, co jsem viděl...

(PS: fota od skvělého fotografa - Vít Baisa)

14. března (st) - Indicko - Thajsko - Laosko - Kambodžsko - Nepálské dobrodružství (18:30, Zdeněk Zemánek, 60,-)

Chcete se dovědět něco málo o naší vysněné 4 měsíční cestě severem Indie, trekování v království Ladakh, severem Thajska a brázdění okolí Chiang Mai na skůtru, napříč Laosem a Kambodžou, něco o Langtang a Annapurna treku v Nepálu a jako bonus také něco o měsíčním jóga kurzu v Rishikeshi? Rádi Vás uvidíme na naší cestovatelské besedě.

15. března (čt) - Na skútru do Kazachstánu aneb i cesta muže být cíl  (18:30, Radek Rebroš, 60,-)

Radek Rebroš z Rožnova pod Radhoštem a Hynek Přidal z Brna se vsadili o malé pivo jestli skútry za 20tisic  dojedou k Aralskému jezeru. Aby jim to nebylo málo vzali to přes celý Kavkaz a celkově najeli přes 11 tisíc kilometrů. Přiďte si poslechnout co vše je po cestě potkalo a kdo vlastně sázku vyhrál.

19. března (po) - Tajemná Barma - objevte neobjevené (18:30, David Švejnoha, 60,-)

Přátelská, fascinující, nezapomenutelná. Taková je Barma. Země, která ještě není ovlivněná masovou turistikou. Nasajte atmosféru měsíční dobrodružné cesty po nedávno otevřených destinacích Myanmaru. Na západě země žijí kmeny, kde staré ženy stále zdobí husté tetování v obličeji. Navštívíme slavný Bagan, místo tisíce pagod. Na jezeře Inle se vydáme lodí do rybářských vesnic. Dále projedeme západní oblast Zlatého trojúhelníku, kde se zastavíme v animistických vesnicích kmene Akha a Enn. Co znamenají jejich černé zuby? Vydáme se do domovských vesnic známých Paduangů, kde žijí ženy s dlouhými krky. Nezapomeneme ani na posvátná místa a města jako jsou Yangoon, Mandalay, Sagaing… a ještě mnohem více…

www.svejnoha.cz

20. března (út) - Mexiko a Guatemala - poloostrov Yucatán a Guatemala - země Aztéků a Mayů (18:30, Libor Bednář, 60,-)

Mexiko : Mexico City, posvátná  města Tehotihuacan a Tula, Oaxaca - náhorní město kaktusů,  mezcalu a tajemný Monte Albán , pirátské město Campeche na břehu Mexického zálivu, Olmécké hlavy v Laventě, travertinové kaskády - Agua Azúl, Palenque - perla uprostřed džungle,  Ruta Puuc – archeologické lokality Labná, Kabáh, Uxmal, maysko-toltécká kultura v Chichén Itzá,  karibské pobřeží   - zříceniny mayského města Tulúm.

Guatemala : Tikal – bývalé hlavní město ukryté v deštném pralese, jezero Izabal, koupání  v Aquas Calientes – horké sirné prameny,  loďkou tropickou řekou do Livingstonu - města garifunské kultury, Antigua -  původní hlavní město s koloniální architekturou. Fotogenická krajina v okolí jezera Atitlan, indiánské trhy  v Chichicastenangu.

21. března (st) - JedemKolem: Na motorkách kolem světa (18:30, Vojtěch Lavický, 60,-)

Téměř dva roky nás naše věrné stroje dennodenně unášeli krajinou vstříc novým zážitkům. Od pouští Íránu, přes velehory střední Asie až do země vycházejícího slunce. Přes oceán do nejjižnějšího města světa, kolem solných plání a Inckých památek až do zemí kávy, kakaa a rumu.


Dva partneři na cestách i v životě, dvě motorky. Nové zážitky, přátele a poznání sama sebe. Přijďte si poslechnout, jak to všechno dopadlo, co se (ne)rozbilo a jak se na takový výlet vlastně připravit.

22. března (čt) - Seve​​​​​​​​​​​​​​​​​​rním Vietnamem nejenom za čajem (18:30, Ondřej Malíček, 60,-) - PLNO (další termín 17.4.)

Jak vypadá sever Vietnamu trochu mimo známé turistické destinace? Jak se snadno a rychle naučit vietnamsky, když Vám nikdo nikde nerozumí? Jak si sehnat motorku, nebo jak vypadá nejznámější čajová provincie Thai Nguyen a jak chutnají tamní čajíky či jak stopnout bandu anglických motorkářů? Přijďte si poslechnout něco málo o cestování touto přenádhernou zemí a o milých lidech, kteří v ní žijí a ochutnat čajíky od menších producentů, které jsme cestou navštívili. Těšit se můžete na jednu z největších pagod Ninh Binh, překrásný národní park Babe, čtvrtý největší vodopád tekoucí přes hranice do jiného státu nebo čarokrásnou zátoku Bai Tu Long a spousty dalších nádherných míst a zajímavých setkání.

25. března (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

26. března (po) - JedemKolem: Na motorkách kolem světa (18:30, Vojtěch Lavický, 60,-) - PLNO

Téměř dva roky nás naše věrné stroje dennodenně unášeli krajinou vstříc novým zážitkům. Od pouští Íránu, přes velehory střední Asie až do země vycházejícího slunce. Přes oceán do nejjižnějšího města světa, kolem solných plání a Inckých památek až do zemí kávy, kakaa a rumu.


Dva partneři na cestách i v životě, dvě motorky. Nové zážitky, přátele a poznání sama sebe. Přijďte si poslechnout, jak to všechno dopadlo, co se (ne)rozbilo a jak se na takový výlet vlastně připravit.

27. března (út) - Divoký západ a napříč státy USA (18:30, Michaela Švachová, 60,-)

I. časť: Tri mesiace života a práce vo westernovom meste Dubois, štát Wyoming. Dobrodružstvá v miestnej divočine, srdečnosť miestnych ľudí a ich “divoký“ životný štýl.

II. časť: Dva týždne kempovania v národných parkoch.

III. časť: Dva týždne života v mestách na východnom pobreží.

28. března (st) - Léto na Islandu (18:30, Tereza Kráčmarová, 60,-)

Duben:

3. dubna (út) - Na kole až do kriminálu za polárním kruhem (Skandinávie) (18:30, Jiří Zámečník, 60,-)

Začneme vyprávěním o Dánsku, rovinaté zemi obklopené dvěma moři. Lodí se dostaneme do Norska, země skalnatých hor, dlouhých tunelů, monumentálních fjordů a vodopádů. Navštívíme nejvyšší pohoří Jotunheimen, souostroví Lofoty a nejsevernější místo Evropy Nordkapp. Naučíme se poznávat losa od soba, nebát se medvědů a přetrpět hejna finských komárů. Finsko je země lesů, jezer a milých lidí. Se Skandinávií se rozloučíme v Helsinkách.

4. dubna (st) - Pád do snu - promítání filmu o sedmiměsíční cestě Skandinávií (18:30, Miroslav Prousek, 60,-)

Film Pád do snu vypráví příběh obyčejného kluka, který chce znovu zažít svobodný život v přírodě, o který ho v roce 2011 připravilo zranění při jeho první samostatné cestě jižní Evropou. Příběh začíná v malebném údolí pod nejvyšší horou Finska. Mirek zde do deníku zapisuje již 159. den na cestě a vzpomíná na její začátek. Divák se v čase přenese na začátek cesty do dubna roku 2014, kdy fakticky začala Mirkova druhá dobrodružná cesta. Euforie z nabyté svobody  se odráží v pocitech z prvních dní na cestě, která vede na sever. Po dvou týdnech putování z Jablonce n. N. přijíždí na nejjižnější mys Norska, kde začíná jeho opravdové severské dobrodružství. Čekají ho tisíce kilometrů jízdy severskou přírodou, stovky kilometrů stezek, na kterých týdny nepotká ani živáčka a bezpočet zážitků ze svobodného života mimo civilizaci. Mirek začíná život, jehož součástí není sprcha ani televize. Život bez internetu, telefonu nebo zaměstnání. Žije tak, aby nemusel sáhnout do peněženky. Loví ryby, sbírá lesní plody, pije vodu z potoků a sbírá vratné lahve. S lidmi, které na svých cestách potká, se baví jen zřídka. Svoboda je pro něho tichou atmosférou domova, do které hluk a shon upovídaného života nepatří. Mirkova cesta zavede diváka na nejznámější, ale i nejopuštěnější místa v Norsku a protne téměř všechny norské regiony. A poté, co za polárním kruhem napadne první sníh, dorazí Mirek na pomyslný konec své cesty. Když se postaví k železnému globu na Nordkappu, tuší, že to není konec, ale začátek nového dobrodružství a námět pro třetí díl filmové trilogie o cestování.

5. dubna (čt) - Gruzie - malý a přesto velký kousek Evropy v Asii (18:30, Michal Meissner, 60,-)

Jak asi chutná okusovaná, ale hrdá Gruzie na víně, či na koni, v lázni horké i ledové, nebo jen tak na ohni? Jak vypadá pokřivený architektonický mix ve Tbilisi? Kam vás zavedou české turistické značky v Tusheti? A je ve Svaneti víc hovad nebo turistů? To vám poví skvadra MiMiMiMa.

8. dubna (ne) - EXTREME FOOD NIGHT (18:00, MILAN VÁCLAVÍK, 990,-)

9. dubna (po) - KLDR (18:30, Karel Starý, 60,-)

Do velmi těžce přístupné země zahalené tajemstvími vás dostane Karel Starý, průvodce CK Nomád. Do země, kde by i Jára Cimrman jen zíral. Do země, kde po „velkých a milovaných” vůdcích jsou pojmenovány i květiny. Do země s dálnicemi, na nichž můžete hrát fotbal a v zimě lyžovat. Do země divukrásné přírody, která děsí, ale i vzrušuje a láká svojí výjimečností.

10. dubna (út) - Vietnam (18:30, Barbora Pečeňová, 60,-)

Objevování země, která má rýže a pepře na rozdávání, téměř 3.000 km pobřeží, několik podnebných pásem a necelých 100 mil. obyvatel. Pokud chceš objevit místa od Saigonu po Hanoji, je to vzdáleností přibližně jako vyrazit z Brna do Moskvy. Prostě daleko. Co když na cestu nemáš celý život, ale jen tři týdny? Jak procestovat střed a jih na vlastní pěst? Jak zažít odpočinek na okouzlujících plážích bez lidí? Jak objevovat pestrou krajinu na motorce, autobusem, pěšky či lodí? Povím ti pár veselých historek, tipy kam vyrazit i s jakými náklady počítat. Ukážu fotky nádherného okolí Dalatu, Mui Ne, Saigonu i delty Mekongu. Úrodné krajiny plné rýžových polí, kávových plantáží, salátu a květin. Vodopády, pouště i pláže. Připrav se na pořádnou jízdu, ve Vietnamu je totiž možné téměř všechno.

11. dubna (st) - Expediční kamera (18:00, Stanislav Dadák, 100,-/1,- pro členy Hedvábné stezky)

Filmy, jež budou promítány!

DugOut - Velká Británie, 2017, 53 min, Režie: Benjamin Sadd

Oči Boha (The Eyes od God) - Německo, 2017, 31min, Režie: Olaf Obsommer

Teória šťastia - Slovensko, 2017, 36 min, Režie: Rasťo Hatiar

 

BONUSOVÉ FILMY

Oddaný (Dedicate - freediving) - Norway, 2017, 8min, Režie: Shams & Alex Aimard

Back to Heights - Česká republika, 2017, 15min, Režie: Jan Zurek

Nefritové vody (Waters of Greenstone) - Nový Zéland, 2017, 26min, Režie: Simon Waterhouse

12. dubna (čt) - Nepal - Three Passes Trek (18:30, Peter Čamaj, 60,-)

Dojdite sa pozrieť pod najvyššiu horu sveta do národného parku Sagarmatha. Spoločne sa vydáme z Kathmandu na najnebezpečnejšie letisko sveta - Lukla až do base campu pod Everestom.
Cez 3 sedlá sa pozrieme pod Island peak a nebude chýbať raj na zemi Gokyo a jeho jazerá.
Taktiež sa dozviete na čo všetko sa je potrebné pripraviť pred cestou do Nepálu a ako neminúť veľa peňazí a doniesť si čo najviac zážitkov.

15. dubna (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

16. dubna (po) - Kostarika - země pralesů a divokých zvířat (18:30, Milan Václavík, 60,-) -

Nejbezpečnější země střední ameriky o velikosti Slovenska nabízí nepřeberné množství zážitků.
Země plná divokých zvířat, nedotčených pralesů a pohodových lidí. Tůry do pralesů, krmení krokodýlů z ruky, koupání v horkých pramenech pod aktivními vulkány i rafting na divokých řekách uprostřed divočiny. Chuť kávy, kakaové plantáže, ananasové tour i serfování a kokain je vše, co zde můžete ochutnat!  Kostarika je země, kde "pura vida” v překladu jednoduchý život, nebo štastný život, uslyšíte místo pozdravů každý den tak dlouho, dokud na Kostarickou pohodu nenajedete také. Přijďte si poslechnout o třítýdenním putování autem po Kostarice.

17. dubna (út) - Seve​​​​​​​​​​​​​​​​​​rním Vietnamem nejenom za čajem (18:30, Ondřej Malíček, 60,-)

Jak vypadá sever Vietnamu trochu mimo známé turistické destinace? Jak se snadno a rychle naučit vietnamsky, když Vám nikdo nikde nerozumí? Jak si sehnat motorku, nebo jak vypadá nejznámější čajová provincie Thai Nguyen a jak chutnají tamní čajíky či jak stopnout bandu anglických motorkářů? Přijďte si poslechnout něco málo o cestování touto přenádhernou zemí a o milých lidech, kteří v ní žijí a ochutnat čajíky od menších producentů, které jsme cestou navštívili. Těšit se můžete na jednu z největších pagod Ninh Binh, překrásný národní park Babe, čtvrtý největší vodopád tekoucí přes hranice do jiného státu nebo čarokrásnou zátoku Bai Tu Long a spousty dalších nádherných míst a zajímavých setkání.

18. dubna (st) - Z hlubin oceánu na Azorské ostrovy (18:30, Tomáš Kůdela, 60,-)

Azorské ostrovy jsou považovány za pozůstatky bájné Atlantidy. A pokud je na tom špetka pravdy, pověsti o ní nelžou. Sopečné ostrovy s množstvím bujné vegetace, jeskyň, kráterů i horkých pramenů Vás uchvátí. Až tam zjistíte, kolik existuje odstínů zelené, a nebudete se moci vynadívat na kouzelná smaragdová jezera. A co víc, na plachetnici budete mít všechny ostrovy jako na dlani. Při naší minulé plavbě mezi Azory jsme jich z devíti navštívili sedm, podívali se na nejvyšší vrchol Portugalska a koupali se v lávových zátokách. Chcete s námi také zažít nezapomenutelná dobrodružství? Nastupte na palubu, vyplouváme!

19. dubna (čt) - Napříč Islandem, Zemí Ohně a Ledu (18:30, David Czempka, 60,-)

Věděli jste, že vnitrozemí Islandu, tzv. Highlands patří mezi nejméně osídlená místa v Evropě? Desítky kilometrů měsíční krajiny a hor různých barevností v okolí ledovců s nepředvídatelným a nestálým počasím. Země ledu a ohně. Místo, od kterého vás i místní odrazují. Taková je pravá tvář vnitrozemí Islandu, kterou se dva kamarádi rozhodli na konci letošních prázdnin celou přejít z jihu na sever. Bez detailních map a se selským (ne)zdravým rozumem se pustili do bezmála 400 km dlouhého putování s batohem, čítající pouze a jen to nejnutnější. Co se jim přihodilo a zda to dotáhli až do konce se můžeš dozvědět na jejich přednášce.

22. dubna (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

23. dubna (po) - Afghánistán očima Petra Gregora (18:30, Peter Gregor, 60,-)

Dovolená v Afghánistánu nemusí být až tak nesmyslnou záležitostí. Pokud se připravíte předem, dá se potulovat po Kábulu, Herátu, navštívit údolí Panšír, které se ubránilo i Talibanu během jejich vlády, posedíme při čaji s místními, navštívíme muzeum a vyzkoušíme si v praxi jak se bojovalo z tanku. Nenechte si ujít přednášku, na kterou nikdy nezapomenete.

26. dubna (čt) - Tři kapitoly Aljašky (18:30, Petr Ješko, 60,-)

Tři návštěvy Aljašky. Dvakrát pracovní prázdninový pobyt v rámci Work and Travel a do třetice road trip na turistu. Ukážu vám, jak to vypadá v rybím pekle (rybárně), jak se dělá za minimálku, že spát člověk nepotřebuje víc než pár hodin, že se dá na jednom místě zkamarádit s lidmi od Hondurasu až po Mongolsko, a taky jaké kratochvíle čekají v aljašském největším městě. Podíváme se do městečka Cordova, kam buď plujete nebo letíte. A projedeme tři různé trasy napříč největším ze států USA, při kterých navštívíme zajímavá místa, národní parky a možná se podíváme až do Dawson City v Yukonu.
S mírně sarkastickým humorem vypráví Petr Ješko.

Květen:

2. května (st) - Jižní Maroko na kole (18:30, Libor Bednář, 60,-)

Z orientálního súku v  Marrakéši  na kole, pešky i autem přes Velký Atlas do Warzazat - nejznámějších afrických filmových ateliérů kde se točily americké velkofilmy. Opuštěné pevnosti Ksary a opevněná města Kasby. Ait Benhaddou – nejkrásnější „hliněné město“ – památka Unesco. Palmerie a oázy na okraji Sahary. Na kole do nitra pouště se spaním v berberském bivaku.

20. května (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

Během dvouletého pobytu na Bali jsem měla možnost studovat místní tradiční umění, v rámci kterého mě nejvíce zaujala technika batiky, neboť pomocí horkého vosku a barev lze vytvářet rozmanité vzory a efekty. Na této výstavě bych vám ráda představila svou autorskou tvorbu, která vznikala jak na Bali, tak u nás v ČR.

17.05.2011, Redakce


Diskuse


Dobrý den, prosím o rezervaci 2 míst na 14. ledna - Austrálie. Vybíráte nějaké vstupné za tuto přednášku? Děkuji mnohokrát a těším se!
07. 12. 2013, 20:14:32
Rezervaci je potřeba udělat telefonicky na 774 048 589. Děkujeme
09. 12. 2013, 07:34:58
Tady je asi něco špatně.......? 20. března (čt) - Jižní Amerika (18:30, Katka Smolová) Staly se nejoblíbenějšími cíli cest mnohých cestovatelů, Thajsko, Laos, Kambodža i Vietnam.
14. 02. 2014, 11:12:11
Dobrý den, jistě, něco se nám nějak smíchalo dohromady. Co nejdříve napravíme...
24. 02. 2014, 12:34:08
Dobrý den, 20.3. tedy bude Jižní Amerika, nebo Asie? Děkuji
17. 03. 2014, 12:28:28
Hezký den, omlouváme se za zmatky. 20.3. bude Asie.
17. 03. 2014, 21:55:40
Dobrý den,jestli byste měli zájem o zařazení do programu,posílám krátkou anotaci své přednášky,kterou do klubu v Brně nabízím: NÁZEV:Se spacákem po Golanských výšinách ANOTACE: Poznáme krajinu a život lidí na Golanských výšinách, přírodní rezervace v pohoří Hermón na izraelsko-syrském pohraničí, rezervace Banias a Jehudíja, prameniště řeky Jordán s vodopády, starověká města Dan a Chasór v horní Galileji, mamlúcký hrad Nimrod, život v moderním kibucu pod ním, sjedeme horní tok Jordánu na kajaku a seznámíme se soužitím rozličných národností, náboženství i původu obyvatel - Židů, Palestinců a Drůzů.Seznámíme se zblízka se životem kluků a děvčat při službě v izraelské armádě, zavítáme mezi obyvatele Hebrónu, Jericha a Betléma na Západním břehu a nahlédneme na jejich živobytí, uvidíme obrázky z Judské pouště a skalní pevnosti Masada nad Mrtvým mořem, projdeme se obvyklými i neobvyklými zákoutími Jerusaléma a Tel Avivu, uvidíme řadu dalších míst při putování po zemi Izrael.
05. 03. 2014, 22:48:08
Zvu na dnešní promítání (2.6. v 18.30 zde v klubu cestovatelů ) o mé cestě přes pět sibiřských republik (Altaj, Tuva, Chakázie, Krasnojarský Kraj, Burjatsko). Uslyšíte, jak si lze ukázat prstem na mapě a sejít se s kamarády uprostřed Asie (Tuva je geometrický střed Azie) a projít pěšky několik stovek kilometrů divočinou bez civilizace. Dozvíte se, že i v současném ticíciletí existují šamané a uvidíte záběry a zážitky z jednoho šamanského spolku v republice Tuva. Kromě Tuvy se spoustou hor a jezer se těšte na přírodu Altaje, lezecké skalní pískovcové oblasti v Krasnojarském kraji, kuriozity ze života V.I Lenina v Chakázii, transibiřskou magistrálu, Bajkal, Výstup na nejvyšší vrchol divokých Sajan v Burjatsku.
02. 06. 2014, 14:15:05
Dobry, chci se zeptat jestli bude vecer s chuti hmyzu. Dekuji
03. 06. 2014, 14:52:12
Ahoj, hledám nějakého cestovatele, který by se rád podělil o své cestovatelské zážitky s dalšími ve formě přednášky (prezentace, video atd...). Super prostor sportovního centra a vybavení je k dispozici. Na honoráři bychom se domluvili konkrétně, ale jelikož vstupné bude nejspíš dobrovolné, nečekejte závratné částky :) Místo: Velké Meziříčí
16. 11. 2014, 10:43:55
Ahoj, byl jsem 8 dni v Samoa - fotek mam spoustu, mam i video, ktere obsahuje mimo jine i zabery z potapeni atd. Zazitku mam relativne dost, i kdyz 8 dni samozrejme neni mesic nebo dva... Jen nemam lidi, se kterymi bych se podelil - pokud ty ano a Samoa se ti zda dostatecne atraktivni, napis email... Lukas
03. 06. 2015, 04:37:26
Ahoj, pokud stále hledáš tak napiš na mail kety.kabelikova@seznam.cz a můžeme se zkusit domluvit :) (Norsko, Gruzie, Island...)
03. 03. 2015, 09:44:47
Dobrý den,kdybyste měli zájem,rád povyprávím o cestování po Izraeli.Mám proježděnou,se spacím pytlem a spaním pod širou oblohou, bez karimatky,s 8 litry vody v batohu atp.krajinu Galileje,rokle Nachal Amud,oblast kopců Meron,Golany kolem Hermon Natural Reserve podél libanonské a syrské hranice s drůzskými vesnicemi, prameny Jordánu u kananejského Danu,raftem horní Jordán,taky poušť kolem Beerševy,Západní břeh kolem Jericha,Hebronu s jeho svatyněmi,starověká místa, vykopávky i novodobé diskotéky v Tel Avivu ad.Jídlo jsem měl ze samošek v Nahariyi a jinde,domácké od místních, ze základny Cahalu(Isr.defence forces) a odjinud.Jestli by to zajímalo, prosím ozvěte se.Josef
27. 07. 2015, 22:49:08
Petra
Petra

Dobry den, zajimalo by me, zda kdyz je vecer prednaska, je mozne byt v restauraci na jidlo, bez ucasti na prednasce..Dekuji.

15. 04. 2016, 15:06:59
Lucie
Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda neděláte poukazy? Ráda bych zakoupila poukaz pro 2 osoby na hmyzí večer... Přítel je na to moc zvědav a mně to přišlo jako skvělý dárek na Vánoce :) děkuji

28. 11. 2017, 17:04:41
Standa
Standa

Taky bych bral poukaz na hmyzí večer

07. 12. 2017, 11:29:44

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze