VANLIFE: Domov je tam, kde zaparkuju, Jakub Šolc

Dálkové treky Kubovi nadobro změnily život. Právě díky nim pochopil, že člověku stačí k životu naprosté minimum a že důležitější než život v luxusu, je svobodný pohyb prostorem a čas strávený na čerstvém vzduchu. V dubnu roku 2022 se rozhodl vyměnit byt v rušném a stresujícím centru Prahy za terénní obytňák Volkswagen Transporter, kterému říká […]

Datum
30. 5. 2024
Čas začátku
19:30:00
Typ
Přednáška - seriál o dlouhých štrekách
VANLIFE: Domov je tam, kde zaparkuju, Jakub Šolc
Místo konání Klub cestovatelů
Kraj Praha

Dálkové treky Kubovi nadobro změnily život. Právě díky nim pochopil, že člověku stačí k životu naprosté minimum a že důležitější než život v luxusu, je svobodný pohyb prostorem a čas strávený na čerstvém vzduchu. V dubnu roku 2022 se rozhodl vyměnit byt v rušném a stresujícím centru Prahy za terénní obytňák Volkswagen Transporter, kterému říká Felix. Ve Felixovi již dva roky trvale žije, je nezávislý na připojení k sítím a našel si i práci, která mu umožňuje být digitálním nomádem a pracovat odkudkoli.

Taky vám vadí hluk a uspěchaná města? Přemýšlíte o změně životního stylu a láká vás svoboda a život v obytném autě? Kuba vás provede nejen svým životním příběhem, ale představí vám, co takový život v obytňáku obnáší a přidá i tipy, jak si vybrat vhodné auto, čím a jak si ho vybavit nebo kam se s ním vydat.

Vstupenky ZDE – doporučujeme koupit online s předstihem.

Kuba Šolc (28) 

Šéfredaktor časopisu Svět outdooru, fyzický geograf, milovník hor a vodních toků, dálkových trailů a ultralehké výbavy na treky, kterou testuje pro Pod 7 kilo. Po českých a evropských stezkách nachodil za posledních sedm let 10 000 km. Zvláštností je, že pracuje a trvale žije na cestě ve svém obytném autě, kterému říká Felix. S Felixem již několikrát objel Česko a podnikl i delší cesty kolem Pyrenejského poloostrova. O dálkových přechodech hor a o životě na cestě přednáší a píše blog www.kubojovycesty.cz. Sledovat ho můžete na FB Kubojovy cesty nebo IG @kuboj9.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: