Corfu trail a další týdenní treky v Evropě, Renata Bordovská

Jak se připravit, co vzít a co nevzít, co se dá zažít a vidět: zážitky ze tří cest, které trvaly v rozmezí 6-9 dní: Corfu trail, Camino Primitivo, Tour du Mont Blanc

Datum
21. 4. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Přednáška - seriál o dálkových štrekách
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Proč chodím dálkové trasy… je to svoboda, proměna homo urbanus v poutníka, který si vystačí jen s tím, co má na zádech… z člověka se postupně stane součást okolní krajiny, vzduchu, přírody, lidí z jiných zemí… a větší nebo menší kousek v něm už zůstane – ve vzpomínkách, inspiraci, střípcích všech možných vjemů, okouzleních tím či oním.

Je to čas, kdy odbočím z běžného života a ocitnu se na několik dní v jiném světě. Odhodím počítač, šatník, vařené  jídlo a teplou sprchu… a jdu. Ve skupině, s jedním parťákem, nebo sama. Rozhlížím se, miluju výhledy do krajiny s mořem i horami, malebné vesničky, setkání po cestě, vůni lesa, země, moře, ranní mlhy i polední žáry, spaní pod hvězdami…

Samozřejmě, že vše má dvě strany – zima, únava a improvizovaná hygiena k tomu patří, ale postupně jsem se naučila různé vychytávky a přizpůsobila vybavení. Občas vyrazím i s baťůžkem, který low-cost aerolinky akceptujou jako příručák pod sedadlo. 

Podělím se o vzpomínky a zážitky ze tří cest, které trvaly v rozmezí 6-9 dní: 

Corfu trail

190 km v květnu před pár lety ještě před covidem… řecká pohoda lemovaná olivovníky a okouzlujícími květy všech barev, ale dojde i na nejvyšší bod ostrava – horu Pantokrator.

Camino primitivo

320 km severním Španělskem v červnu 2022… na cestě do Santiaga platí známé “cesta je cíl”. Tady to rčení muselo vzniknout! Přenádherné Asturias, kde někdo hodil do shakeru Beskydy a Alpy a dobře promíchal… a poněkud minimalističtější Galicie. Setkání s mnoha lidmi – Camino je magnet i pro ty, kteří jinak dálkové trasy nechodí.

Tour du Mont Blanc

Horský okruh, který mi vyrazil dech v červenci 2022, ještě mám vše v celkem čerstvé paměti… všude, kde jsem byla, se ráda podívám znovu, ale sem dvojnásob.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (159 Kč), na místě 200 Kč

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: