Stopem do Maroka a zase zpět, mistr stopování Šebestián Bok

Má za sebou prostopovaných 55 000 km, roce 2021 vyhrál MČR v autostopu.

Datum
12. 6. 2023
Čas začátku
19:30:00
Typ
Přednáška
Místo konání Klub cestovatelů Praha, Masarykovo nábř. 22, Praha 1
Kraj Praha

Když jsem 6. ledna dokončil svoje první zkouškové, bylo mi jasné, že nechcu sedět na zadku. Týden na to balím batoh a vyrážím. Vydejte se se mnou na cestu do země hašiše, pouličního fotbalu a obrovské pohostinnosti.

Jako vždy to bude neřízená jízda, korigovaná pouze osudem.

Zažijeme nezapomenutelná setkání, budeme se ztrácet v medinách, skočíme si i do hor a uvidíme překrásné přírodní scenérie. Trochu nás skolí nečekaná nemoc a časově téměř nemožnou jízdu na Saharu nám zajistí osudová náhoda. 

Je to země krásná, ale také to má svoje mouchy a pro místní zde není život nejlehčí.

Přesto na mě všichni nadšeně křičí: WELCOME TO MAROCO!

Šebestián Bok

Jsem dvacetiletý student, pocházející z malé vesničky v západních Čechách. Aktuálně studuji geologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovo univerzity v Brně. Od 14 let jezdím autostopem a cestuju low-cost.

Když jsem se v 16ti poprvé sám vydal dál za hranice naší země, bylo to do Maďarska. Během toho výletu mi došlo, že svět je bezpečné místo plné skvělých lidí a byl jsem cestovní nemocí plně infikován.  V 18ti jsem se v rámci MČR v autostopu podíval do Západní Evropy.

Následně jsem sám vyrazil na měsíční cestu po Balkáně. Časem během cest mi dochází, že lidská dobrota a vzájemná láska je to, co mě pohání na cestách do neznáma. Minulý rok jsem navštívil Turecko, Gruzii a Arménii. Během cest páchám různé voloviny – třeba výstup na pětitisícovku Kazbek bez přípravy, ochutnávám různé pokrmy od místních – třeba medvěda, a snažím se získávat co největší nadhled. A hlavně samozřejmě žiju život naplno.

Momentálně jsem nastopoval přes 55 000 km a moje nejnovější dobrodrůžo se odehrálo právě v Maroku.

Jo, vyhrál jsem MČR 2021: V létě 2021 jsem se zúčastnil MČR V autostopu. S parťačkou Mily jsme se poznali den před závodem. Jelo se do Západní Evropy a nejzazší bod byl v belgickém Oostende. Nakonec jsme závod i vyhráli. 

Vstupenky – doporučujeme koupit online (159 Kč), na místě 200 Kč

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: