GR 11 & HRP: pěšky přes Pyreneje tam a zpátky, Jakub Šolc a Ivo Fikrle

Zvládli pokořit 866 km s převýšením 57 000 m a vylézt i Korunu Pyrenejí (tři nejvyšší vrcholy pohoří).

Datum
11. 4. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
GR 11 & HRP: pěšky přes Pyreneje tam a zpátky, Jakub Šolc a Ivo Fikrle
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

PřednáškaGR 11 & HRP: pěšky přes Pyreneje tam a zpátky
Pořádá svetoutdooru.cz

Kuba, vyznavač dálkových trailů a náročných dobrodružství, absolvoval v roce 2019 820 km dlouhý sólo přechod Pyrenejí po Atlantiku ke Středozemnímu moři po GR 11. Tehdy kompletně podlehl místní přírodě, celkovému životu na stezce a sám sobě si slíbil, že se do Pyrenejí musí vrátit.

To se mu povedlo hned o tři roky později, kdy si naplánoval přechod Pyrenejí opačným směrem po jednom z nejnáročnějších evropských trailů Haute Route Pyrenées (HRP). Během tohoto druhého přechodu, který Kuba absolvoval se svým kamarádem Fikim, zvládli pokořit 866 km s převýšením 57 000 m a vylézt i Korunu Pyrenejí (tři nejvyšší vrcholy pohoří).

V Pyrenejích se člověk každý den ponoří do úchvatné přírody, která na každém kroku dokáže ohromit, ale i potrápit. Zaručeně ale umí pročistit hlavu i mysl, a třeba i najít nové přátele. Zdejší příroda je plná náročného a technického terénu, původních bukových a borových lesů, vysokých horských štítů, hlubokých údolí, ledovcových jezer a člověkem neovlivněných vodních toků.

Pokud vás zajímá, jaké to je jít několik týdnů v kuse náročným horským terénem, která z tras je hezčí a v čem, jestli je lepší na dálkové pěší trasy vyrážet sami nebo ve dvou, doražte na přednášku. Kuba totiž neustále říká, že Pyreneje jsou ty nejhezčí hory v Evropě, které mají specifickou atmosféru. Pojďte tu atmosféru nasát i vy!

Vstupenky – doporučujeme koupit online (160 kč), na místě 200 kč

Přednáška: GR 11 & HRP: pěšky přes Pyreneje tam a zpátky, Jakub Šolc
Přednáška: GR 11 & HRP: pěšky přes Pyreneje tam a zpátky, Jakub Šolc

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: