Østerdalsleden trail: Dobrodružství mezi údolími a jezery, Justy Štěpánová a Jasmine Gebauerová

Zažij atmosféru norského téměř 400 km dlouhého trailu Østerdalsleden.

Datum
14. 5. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Přednáška - seriál o dálkových štrekách
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

“Den se chystá ke svítání. Probouzí se náš malej velkej norskej vesmír, kterej teď žijeme. Toužíme zmrazit čas, jediný, co si přejeme je nekonečnost tohohle momentu mezi údolími a jezery. Už jsme skoro v cíli a přitom jsme ještě ani nevyšly. Tohle je Cesta, tohle je Život.”

Přijďte s Justy a Jasmi zažít atmosféru norského téměř 400 km dlouhého trailu Østerdalsleden, nasát životní energii a ucítit to, jak chutná opravdová euforie.

Jasmine Gebauerová (20) je studentka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, vášnivá cestovatelka a trekařka. I přes svůj mladý věk měla tu čest procestovat velkou část světa a navštívit státy od Indie až po Kanadu, kde si mimojiné prošla i místní slavný Juan de Fuca Trail. Jejím prvním dálkovým trailem je část švédského trailu Kungsleden. Loni se se svojí trekovací parťačkou Justy vydala na téměř 400 kilometrů dlouhý norský trail Østerdalsleden vedoucí kraji Østlandet a Trøndelag až do města Trondheim. Ve volném čase ráda zdolává vrcholy, skialpuje, leze, stará se o flóru, ale především, objevuje krásy světa.

Justy Štěpánová (17) je energická studentka pražského gymnázia, které její kamarádi přezdívají Chodící životní euforie. Cestuje nejraději do hor a pěšky. I přes svůj nízký věk má neobvykle úzký vztah k přírodě, který neustále prohlubuje svým zájmem o geografii. Zvládá spoustu činností, a tak není divu, že kromě trekování, zpěvu a tance, se učí 5 jazyků, čte a píše poezii a pracuje v Pod 7 kilo. Nebojí se výzev a v české hikerské komunitě je vnímána jako budoucnost českého thru-hikingu. Jejím posledním cestovatelským počinem je přechod norského 400 km dlouhého trailu Østerdalsleden, jenž absolvovala se svou parťačkou Jasmine.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (159 kč), na místě 200 kč

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: