HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ONLINE PŘEDNÁŠKA: Stopařův průvodce zeměkoulí (Slávek Král)

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 85 zemích světa. V listopadu vychází Slávkova první kniha „Stopařův průvodce zeměkoulí“, ve které najdeš ty nejzajímavější, nejbláznivější a nejextrémnější příběhy.Nebaví ho sedět doma, a tak jezdí na výlety. […]

Datum
16. 2. 2021
Čas začátku
6:30
Typ
Přednáška
Místo konání Online
Organizátor CK Kudrna, Café Práh

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 85 zemích světa. V listopadu vychází Slávkova první kniha „Stopařův průvodce zeměkoulí“, ve které najdeš ty nejzajímavější, nejbláznivější a nejextrémnější příběhy.
Nebaví ho sedět doma, a tak jezdí na výlety. Na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku a k tomu si dal dvě roční cesty kolem světa.
Během 7 výletů navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na víc než 40 místech a navštívil 85 zemí.
Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogový dealery, policisty, koně i letadlo.
Z historek uvidíš například:
Ztracení v poušti (Chile), řízení kamionu (Keňa), koupání s delfíny a želvami (Havaj), učení v Africe (Tanzánie), sandboarding (Nikaragua), jízda na střeše kamionu (Botswana), výšková nemoc (Peru), selfie se slonem (Botswana), karneval v Riu de Janeiru (Brazílie), squatování na policejní stanici (Argentina), předjetí Rally Dakar (Argentina), malárie (Tanzánie), porotcem školního divadelního festivalu (Keňa), revoluce naživo (Turecko), přespání u Masajů (Tanzánie), jak nechat válet děti sudy, aby u toho zpívaly českou hymnu (Malawi), rok bydlení v autě (Nový Zéland), bungee jumping u Viktoriiných vodopádů (Zimbabwe) nebo přestopování pouště (Čína).
Slávek pořádá svůj „Travel Stand-Up Festival“ a vydává podcast „Cestování nové generace“.

Takto o něm píše Wikipedie:

Cestování se věnuje již 9 let, navštívil všechny kontinenty s tím, že půl roku strávil v Turecku, jeden rok na Novém Zélandu a dvakrát stopem podnikl cestu kolem světa. Později strávil půl roku v Austrálii a na cestách strávil i půl roku po Africe[5][6] a poslední cesta vedla stopem se psem do Ruska, Střední Asie a Íránu.
Na větší vzdálenosti se přepravuje nízkonákladovými leteckými společnostmi, na kratší vzdalenosti používá autostop, k ubytování převážně kempuje nebo dobrovolničí. Dle jeho slov je Svět bezpečné místo pro život a rozhodně to není takové, jako nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 250 000 km v 84 zemích světa a 21 státech v USA a lidi mi pořád říkají že je to nebezpečný.
Přednáší o low-cost cestování, učí lidi jak cestovat bez peněz, jak si v zahraničí najít práci či jak zbytečně neutrácet, dělá travel stand-up comedy nebo pořádá cestovatelský festival „Travel stand-up festival“. 

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: