Mindset šťastného poutníka aneb jak si užít a dobře využít dálkový trek, Jana Doktorová 

Co podle vás nejvíce ovlivňuje schopnost ujít stovky kilometrů v horách? Myslíte, že je to fyzická kondice, drahá výbava nebo zkušenosti ostříleného trekaře? “D” je správně – je to dobré nastavení mysli. Než jsem se vydala na svůj první “true hike” v podobě 1000 km dlouhého přechodu severní větve Stezky Českem, nebyla jsem rozhodně žádný […]

Datum
9. 4. 2024
Čas začátku
18:30:00
Typ
Přednáška - seriál o dlouhých štrekách
Mindset šťastného poutníka aneb jak si užít a dobře využít dálkový trek, Jana Doktorová 
Místo konání Klub cestovatelů
Kraj Praha

Co podle vás nejvíce ovlivňuje schopnost ujít stovky kilometrů v horách? Myslíte, že je to fyzická kondice, drahá výbava nebo zkušenosti ostříleného trekaře? “D” je správně – je to dobré nastavení mysli. Než jsem se vydala na svůj první “true hike” v podobě 1000 km dlouhého přechodu severní větve Stezky Českem, nebyla jsem rozhodně žádný sportovec a neměla jsem ani příliš mnoho předchozích zkušeností. Navzdory tomu jsem zvládla trasu nejen ujít, ale především si ji opravdu užít a prožít čas na ni strávený způsobem, z něhož v mnoha ohledech čerpám dodnes. 

Stále oblíbenější fenomén dálkových tras, který navazuje na odvěkou tradici poutnictví, v sobě totiž skýtá mimo jiného i obrovský prostor k sebepoznání a seberozvoji. Život na treku je zdánlivě prostší, více orientovaný na prožitky z vnímání krajiny a na zajištění základních lidských potřeb. V jeho průběhu k vám však bude proudit – a v kontextu jednoduššího fungování o to čitelněji a výrazněji – mnoho informací o vás samotných: jak přemýšlíte sami o sobě a jak smýšlíte o lidech a o světě kolem vás. Jaké nároky na sebe kladete a na kolik vnímáte své hranice a potřeby. V jakých situacích se cítíte dobře a které převzaté vzorce a modely fungování, jež nejsou v souladu s vámi samotnými, vás naopak nepříjemně opanují. Můžete poodhalit své slabé či stinné stránky, ale zároveň dostanete ideální prostor je velmi nenásilnou formou začít pomalu obrušovat. A zcela jistě v sobě můžete objevit velkou skrytou sílu, kterou disponuje každý z nás, a posílit tak pozitivní vztah sami k sobě. 

Na co se zaměřit, aby vám cesta více dala, než vzala? Jak pracovat s obavami, psychikou a motivací? Jakých chyb se vyvarovat a jak nakládat s krizí, když se dostaví? Odpovědi na tyto a další otázky, doplněné o dávku úsměvných osobních zážitků z cesty a o poznatky souvisejících současných studií, se dozvíte na této přednášce. 

Vstupenky ZDE – doporučujeme koupit online s předstihem.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: