Írán dnes!, Lenka Hrabalová

Írán, kolébka civilizace, dnes v médiích zabírá místo kvůli protestům, demonstracím a zapojení do konfliktů nejen na Blízkém východě. A Lenka je samozřejmě u toho.

Datum
6. 2. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Setkání
Írán dnes!, Lenka Hrabalová
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Írán, kolébka civilizace, dnes v médiích zabírá místo kvůli protestům, demonstracím a zapojení do konfliktů nejen na Blízkém východě.

Jak vypadá cestování po dnešním Íránu, jaká je v zemi situace a jak se kdysi bohatá a mocná Persie dostala tam, kde dnes je, povypráví íránistka Lenka Hrabalová, která zemi navštěvuje jedenáct let a strávila tam i výbušný podzim 2022.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (160 kč), na místě 200 kč

Lenka Hrabalová:
Vystudovala jsem arabštinu a perštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a podstatnou část svého studia jsem strávila v „terénu“ na studiích a pracovních stážích v Íránu, Iráku, Tunisku, Jordánsku a Maroku. 

Ve vzdělávání jsem pokračovala na olomoucké univerzitě, kde jsem získala doktorát. Téma výzkumu? Ničení kulturního dědictví v muslimském světě. 

Cestování a poznávání nových zemí je mou vášní a už více než pět let pracuji jako průvodce pro několik cestovních kanceláří. Svoje znalosti a zkušenosti z řady zemí islámského světa také zužitkovávám při psaní populárněnaučných i publicistických článků pro řadu českých periodik.

Po ukončení školy jsem začala využívat své jazykové dovednosti jako tlumočník z arabštiny a perštiny, a to v řadě projektů. Jedním z nich bylo natáčení dokumentárního filmu Uprchlíci režiséra Tomáše Kratochvíla pro Českou televizi. Dalším například spolupráce se Slezskou diakonií při několikaměsíčním projektu integrace iráckých křesťanů, kde jsem obstarávala tlumočení na úřadech, u lékařů, na mších a při každodenním fungování projektu. Na podobných projektech spolupracuji i nadále. 

Volný čas nejraději trávím na horách, ať už v létě nebo v zimě, na kole či pěšky.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: