Extrémní Island po vlastní ose, Tomáš Kůdela

Mlhou zahalené Shetlandy, zelené Ovčí ostrovy a 12metrová plachetnice. Loď pluje proti větru a v příďové kajutě nedobrovolně skáčeme nad postelí. Blížíme se k Islandu a po boku plachetnice se objevuje stádo kosatek…

Datum
13. 9. 2023
Čas začátku
17:00:00
Typ
Přednáška
Extrémní Island po vlastní ose, Tomáš Kůdela
Místo konání Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně
Kraj Zlínský

A pak už je tu on – kouzelný ostrov opředený mnohými tajemstvími. Horká země, ledovce, čarodějné hory, duhy nad vodopády. Vydáváme se na expedici terénním autem po nezpevněných silnicích. Cesta vede lávovými poli, projíždíme mezi ostrými kameny, jedeme sněhem i blátem. Kapitolou sama pro sebe jsou zákeřné brody. Jeden z nich se nám málem stal osudným!

„Přijďte se něco nového dozvědět a třeba i najít odvahu,“ zve mořský vlk na svou přednášku. Přednáška se uskuteční ve středu 13.9.2023 od 17:00 hodin v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. Přednáška proběhne v druhém podlaží budovy 15, v sále B. Vstupné je 70 Kč.

Na krátkou ukázku přednášky se můžete podívat ZDE

O přednášejícím: Tomáš Kůdela vystudoval elektrotechniku, ale vždy ho lákalo dobrodružství a neznámo. A tak si udělal kapitánské zkoušky, pořídil si loď a plní si svůj námořnický sen – posledních 20 let se věnuje expedičnímu jachtingu. Na plavby vyráží sám, nebo s posádkou, kterou zároveň zaučuje v řízení lodi. Informace o přednášejícím naleznete na  www.tomaskudela.cz.

Island, čarodějné hory
Island, čarodějné hory

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: