Diáky: Svatební cesta na American Trail Race

Vzít si na svatební cestu dva měsíce volno a pořádně projet Spojené státy, o tom mnozí jen sní. Markéta „Peggy“ Marvanová a Adam Záviška to provedli extrémním způsobem. Celý kontinent přejeli v závodním tempu, od východu k západu naloženi veškerou výbavou. Jaké to bylo ujet „na jeden zátah“ 8100 kilometrů na kole? Na trati tato […]

Datum
17. 2. 2022
Čas začátku
8:30
Typ
Přednáška
Místo konání Bio Oko
Kraj Praha

Vzít si na svatební cestu dva měsíce volno a pořádně projet Spojené státy, o tom mnozí jen sní. Markéta „Peggy“ Marvanová a Adam Záviška to provedli extrémním způsobem. Celý kontinent přejeli v závodním tempu, od východu k západu naloženi veškerou výbavou. Jaké to bylo ujet „na jeden zátah“ 8100 kilometrů na kole? Na trati tato dvojice čelila silným dešťům, povodním, bouřkám, ale i závějím sněhu a nelítostným vedrům. Měli možnost projet dechberoucí a nedotčená místa světa, na která se mnoho lidí nevydá.

Markéta “Peggy” Marvanová (26)
Ultravytrvalostní sportovkyně a studentka, která se zcela vymyká škatulkám. Naplňuje život dobrodružstvím a dobrosrdečností. Jako nejmladší účastnice zdolala závod horských kol Tour Divide (4418 km z Kanady k Mexiku) a napsala o tom svou první knihu Cesta za štěstím. O dva roky později ho v ženské kategorii vyhrála. Téměř každou svou sportovní aktivitu spojuje s charitativní činností.

Adam Záviška (27)
Ultravytrvalostní cyklista, jeskyňář, polárník a truhlář. Pravidelně se účastní bikepackingových závodů delších než 1000 km. Úspěšně dokončil známý závod 1000 miles napříč Československem, skotský Highland Trail i americký Tour Divide.

V roce 2017 se Adam s Peggy stali prvními pokořiteli polární extrémní výzvy (Lapland Extreme Challenge). 1025 kilometrů v mrazech až -37 °C zvládli za 27,5 dne. Pomohlo jim k tomu nejen odhodlání a vytrvalost, ale i 6 kilo čokolády, 48 čínských polévek a 17 nanuků. O dva roky později se postavili na start nejdelšího závodu horských kol na světě (American Trail Race).

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: