HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Den Flamenka

Oslavte s námi Den flamenka, užijte si španělský národní klenot v jeho nejrůznějších formách a podobách díky novému festivalu s mezinárodní účastí.

Datum
24. 11. 2021
Datum (do)
28. 11. 2021
Typ
Festival
Místo konání https://www.denflamenka.cz/cs/mista-konani/

Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již pošesté

Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentu, naplánovali jsme celý program od středy 24. listopadu do neděle 28. listopadu 2021. Letos kromě Prahy zavítáme i do Olomouce a Českých Budějovic.

Hlavní večer festivalu opanuje Ivan Vargas a přenese nás do své rodné Granady.

V tomto roce se můžete těšit hned na několik zahraničních souborů: již zmíněné vystoupení Ivana Vargase (ESP) se svými muzikanty, premiéra projektu “Zahrada” tanečnice Virginie Delgado (ESP), do andaluského města Jerez de la Frontera nás svým zpěvem přenese Andrés de Jerez (ESP) a celý festival uzavřeme koncertem k poctě kytaristy Paca de Lucía. Jako hosté tohoto koncertu vystoupí Ivan Vargas a Andrés de Jerez (ESP).

Mezi doprovodnými akcemi nebude chybět pestrá nabídka workshopů se španělskými lektory, besedy pro školy i veřejnost, oživení španělských restaurací živou hudbou a tancem, taneční školy otevřou své dveře veřejnosti nebo projekce filmů.

Tolik stylů a přístupů, jaké flamenko nabízí, si zaslouží větší prostor, než pouhých pár hodin vyhlášeného dne oslav. A tak můžete okusit flamenkový svět všemi smysly hned po čtyři dni i noci. Dívat se můžete na esenci flamenka Adely Campallo, představení Ana a Sára Vypravěčka, zachycené okamžiky tanečního světa ve fotografiích Beatrix Mexi Molnár nebo hvězdné filmy Carlose Saury. Uslyšíte klapot podpatků a odpovědi na své flamenkové otazníky na besedě o tomto žánru, nebo lépe stylu života. Ucítíte vůni čerstvého tapas, které jste si pod vedením mistrů sami připravili. A ta chuť! Chuť jamonu i chuť vyzkoušet si něco nového na ukázkových lekcích i workshopů s mistry (kurz taneční fotografie, flamenkové kytary nebo zpěvu, práce s vějířem). Dotknete se látek na pestrobarevných šatech tanečnic, a kdo ví, možná už nebudete chodit v ničem jiném. Po oba všední dny vítáme školy na našem interaktivním pořadu připraveném právě pro ně (Flamenco křížem krážem), do víru španělských nocí Vás zvou tablaa („sousedská posezení s hudbou“ ve vybraných tapasbarech).

Zveme Vás k radosti a energii! Tradici vytváříme právě s Vámi. Více informací naleznete v sekci Program a Workshopy.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: