Cine Argentino

Kam směřujeme? Co nás čeká na konci cesty? V časech tak nejistých, jako jsou ty dnešní, je těžké cokoliv předvídat. Tento rok přinesl výzvy, jaké jsme dosud nezažili.Výzvy, které změnily pravidla hry a doslova obrátily naše životy naruby. Je to zvláštní doba a lidstvo jí musí čelit jako celek. Jedině pokud se sjednotíme, můžeme projít […]

Datum
14. 10. 2020
Typ
Festival
Místo konání Lucerna kino

Kam směřujeme? Co nás čeká na konci cesty?

V časech tak nejistých, jako jsou ty dnešní, je těžké cokoliv předvídat.

Tento rok přinesl výzvy, jaké jsme dosud nezažili.Výzvy, které změnily pravidla hry a doslova obrátily naše životy naruby.

Je to zvláštní doba a lidstvo jí musí čelit jako celek. Jedině pokud se sjednotíme, můžeme projít pomyslnou mlhou před námi, abychom se na druhé straně nadechli čerstvého vzduchu v novém světě, do něhož vstoupíme.

Dnes více než kdy jindy bychom měli opět hledat základní hodnoty, jako je naděje, solidarita a láska k druhým.Nemůžeme strkat hlavu do písku, ani se dívat stranou. Měli bychom podat ruku a pomoci nejvíce potřebným.

Na Argentinském velvyslanectví jsme hrdí na to, že i my můžeme přispět se svou trochou do mlýna a povzbudit Vás. Společně s Kinem Lucerna jsme pro letošní 9. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino vybrali filmy, jejichž hrdinové se rvou s nepřízni osudu, hledí jí přímo do tváře a výzvě čelí. 

Dnes více než kdy jindy chceme říct „přítomni“. Dnes více než kdy dříve je kultura spojovacím bodem. Dnes více než kdy jindy jsme spolu.

Kam směřujeme? Co nás čeká na konci cesty? To je těžké předvídat, ale je nade vší pochybnost, že bude mnohem lepší, když budeme bojovat spolu. 

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: