Chorvatsko známé i neznámé a jak ho procestovat po vlastní ose, Jakub Večeřa

Jedněmi milované, druhými podceňované. Objevte nové méně tradiční cestovatelské cíle.

Datum
3. 5. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Setkání
Chorvatsko známé i neznámé a jak ho procestovat po vlastní ose, Jakub Večeřa
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Jedněmi milované, druhými podceňované.

Přestože do Chorvatska ročně zavítají statisíce českých turistů, ne každý ví, co tato země skutečně nabízí. Nejsou to totiž jen krásné pláže vybízející k letnímu odpočinku, dechberoucí kulturní a přírodní bohatství slibuje nevšední zážitky v kterémkoli ročním období.

I na první pohled dokonalé místo k životu se však potýká s více či méně závažnými problémy.

Dnes již vystudovaný kroatista, který v pouhých 23 letech začal cestovat sám a bez automobilu nejen po Chorvatsku, ale i Bosně a Černé Hoře, vás vezme na zajímavá místa, o jejichž existenci jste možná neměli ani tušení, dozvíte se, čím potěšit své chuťové pohárky, ale třeba také to, proč je na Balkáně cestování místní dopravou občas pěkné dobrodružství.

A JAKO BONUS:
2 náhodně vylosovaní posluchači přednášky ZÍSKAJÍ DÁREK, který poskytl JadranShop (www.jadranshop.cz), přední prodejce chorvatských produktů u nás, takže budete Chorvatsko moct i okusit.

Jakub Večeřa

„Cílem mých aktivit na sociálních sítích a této přednášky je snaha ukázat, že i když není Chorvatsko pro Čechy přehnaně exotickou a vzdálenou zemí, je daleko větší neznámou, než si mnozí myslí, a stojí za to ho objevovat.“

Jakub je překladatel (chorvatština, srbština), moderátor, dělá korektury a vyučuje. V průběhu pěti let sám a místní dopravou procestoval prakticky celé Chorvatsko.

Fotky z cest a jazykové zajímavosti mezi chorvatštinou a češtinou sdílí i na svém instagramu.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (159 Kč), na místě 200

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: